Zavrieť

Porady

Koľko stojí ryľovanie záhrady rotavátorom?

Kúpil som si rotavátor MTD T/205 (do 700 m2). Celkom sa mi zapáčilo pracovať s ním. Nakoľko však už mám záhradu poryľovanú, a len tak mi stojí v garáži, uvažujem, že by som s ním mohol poryľovať záhradu prípadným záujemcom.

Nakoľko nemám s tým žiadnu skúsenosť a pod., len tak pre zaujímavosť, koľko sa platí za ryľovanie záhrady rotavátorom?
V požičovni stojí prenájom podobného rotavátora cca 30 € na deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Nie rýľovanie ale okopávanie alebo kyprenie, priprav si najprv cenu náhradných nožov a zisti si koľko vydržia + práce + opotrebovanie stroja ako celku + pohonné hmoty

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    u nas to dakotovia robia za pijatiku+par eur podla velkosti zahrady ale oni maju ryle, takze vlastne rotovatoruju rylom

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    vulxy Pozri príspevok
    u nas to dakotovia robia za pijatiku+par eur podla velkosti zahrady ale oni maju ryle, takze vlastne rotovatoruju rylom
    Škoda, že v mojom okolí takí nie sú.
    Mila123 neverím......kde to žiješ?????

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Lubomir1 Pozri príspevok
    Škoda, že v mojom okolí takí nie sú.
    buď rád, minule sa mi jeden hlásil či nemám robotu tak som sa nad ním zľutoval čo som oľutoval, viac škody narobil ako osohu

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    Lubomir1 Pozri príspevok
    Škoda, že v mojom okolí takí nie sú.
    ked chces tak ti rad nakych poslem....radsej si budem sam rylovat

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no v lidli mali minulý týždeň akciu na rotovátory za 69 € t.j. ak niekomu vydrží dve sezóny tak je za vodou...
    nakoľko myslím, že cieľovou skupinou pre teba sú drobný záhradkári... tí čo sa tomu venujú viac, už majú asi tiež rotovátor...

    zober si koľko je životnosť takéhoto rotovátora, koľko je jeho spotreba phm, koľko stojí brúsenie nožov prípadne ich výmena... a podľa toho stav cenu na meter štvorcový rotovania...

    hugho je offline (nepripojený) hugho

    hugho
    ja by som sa s tym rotavatorom moc neponukal...ten cinsky motor ma co robit aby zvladol jednu zahradu, citujem z netu...Jsem též majitelem zmíněného stroje, letos už jsem ho měl dvakrát v opravě. Špatné starty motoru Thorx a velká kouřivost a po druhé unik benzínu u karburátoru a upadlý vzduchový držák filtru. Hlavně motory Thorx nejsou seřízené, tak počítejte s další investicí. Už hodně jsem se nazlobil s kultivátorem a to pracuje, tak tři hodiny za rok. Doporučuji jinou značku. Petr

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vždy ma niečím inšpirujete.
    Postupne nakupujem záhradnú techniku, pred rokmi mi stačila kosačka
    už som odvtedy kupila drvič konarov, aj vertikulator
    teraz by som chcela kultivator, či rotavator. nechce sa nikomu ryľovať
    chceme predpripraviť pôdu na dalšiu časť trávnika. Nepotrebujem výkonný stroj na dlhodobé využívanie
    možno aj ten čínsky motor by mi stačil.
    Lidl-akciu som nezachytila, na nete som našla nasledovné ponuky
    http://www.euronaradie.sk/index.php?cPath=198_517_865 dve hviezdičky

    http://www.gardenmania.sk/zahrada/ro...l?page_id=7735

    http://kultivatory.heureka.sk/hecht-...0cb80147b8eb65


    čo z toho niekto má, aké sú skúsenosti, čo by ste doporučili?
    vdaka.

    hugho je offline (nepripojený) hugho

    hugho
    s elektrickym sa rozhodne neda dosiahnut taku uroven hlbky ani ako s rylom....to sa da maximalne pouzit na kyprenie uz upravenej pody. A vobec ziadny kultivator, aj s benzinovym motrom nenahradi pluhovanie, t.j. spravne otocenie pody a v spravnej hlbke. Dokonca ani taku pracu ako s manualne s rylom. Kultivator maximalne len doslovne zkultivuje najhornejsiu cast pody, vyrovna nerovnosti po pluhu a pripravi podu na jej dalsie vyuzitie. Ale zaklad je dobre obratit podu s pluhom. Pri priprave na zalozenie travnika je dolezite, ak ta zem lezala roky neobrabana, do hlbky obnovit a prevzdusnit, tym zbavit sa starych korenovych hluzovitych systemov buriny. A s kultivatorom elektrickym co ma zaber max. do 30 cm to dokazem v tej istej pracnosti rozhravat aj hrablami na to urcenymi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.