Zavrieť

Porady

ukážková príprava ŠKD

...Súrne by som potrebovala ukážkovú prípravu do ŠKD... Pani vychovávateľky vedeli by ste mi pomôcť??? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Aha, čiže ak som to dobre pochopil, vy potrebujete prípravu otvorenej (ukážkovej) hodiny, niektorej z hlavných činností v ŠKD. Ak by som sa pohrabal niekde v počítači, určite by som našiel nejakú prípravu z nejakej otvorenej hodiny.
    Ale čo ja viem, a čo som videl, tak každá škola má iné predstavy o tom, ako má vyzerať spracovaná príprava otvorenej hodiny. Ak mi napíšete svoj mail, stačí aj ako súkromnú správu tu na porade, tak sa pohrabem v počítači a pošlem to čo mám.
    U nás na škole majú k dispozícii noví kolegovia aj staré prípravy kolegov, čo robili adaptačné vzdelávanie, poskytnú im aj svoje prípravy z adaptačného vzdelávania, aby vedeli ako ich písať a mohli si podľa nich spracovať svoje prípravy. Ja sám keď som končil adaptačné vzdelávanie, kolegyne mi poskytli ich prípravy na každý deň aby som vedel ako by mali vyzerať a keď som končil adaptačné vzdelávanie tak mi poskytli aj viacero príprav kolegýň z otvorených hodín. Preto mi je divné, že vám to vaša uvádzajúca vychovávateľka neposkytla, neusmernila vás v tom ako to má presne vyzerať, akú to má mať formu, koľko strán a nepovedala vám ako presne taká otvorená (ukážková) hodina prebieha.
    Ja som si osobne s otvorenou hodinou nerobil veľké starosti. Vybral som si tému čo sa mi páčila z ročného plánu, spracoval si obsah hodiny, pripravil podklady k aktivitám ktoré som chcel s deckami na otvorenej hodine robiť a bolo to. Tak či tak vám musia niečo vytknúť (mne vytkli to, že nie všetky deti mali v triede uterák a tak podobne), ale v svojom okolí nepoznám nikoho, kto by ho neukončil úspešne :-)))

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Počas štúdia od nás žiadali prípravy podľa ich predstáv, počas adaptačného vzdelávania od nás žiadali prípravy podľa predstáv školy, v praxi si píšeme úplne iné prípravy ako od nás žiadali v škole.
    Nehovoriac o tom, ak sa rozprávam s kolegami z rôznych iných škôl, tak každá škola má svoj formát príprav a hlavne nie každá škola vyžaduje podrobné prípravy od vychovávateľov.
    Potrebujete v príprave mať spracovanú len hlavnú činnosť, alebo všetky činnosti. Niekde žiadajú mať v príprave len hlavnú činnosť, inde aj podrobne rozpísanú aj odpočinkovú a relaxačnú činnosť.

    Prikladám odkaz, kde si môžete pozrieť formu prípravy, akú žiadajú od študentov na Pedagogickej a kultúrnej akadémii v Modre:
    http://pakamodra.edupage.org/files/PRIPRAVY_v_SKD.doc

    Ale ak má niekto spracované podrobné prípravy, tak ako si myslí že by ich mali mať všetci, rád takú prípravu privítam, aspoň sa budem mať čím inšpirovať a porovnať si to s prípravami aké žiadajú na našej škole.
    ja tú prípravu potrebujem mať "tip-top" pretože potrebujem ju ako ukážkovú hodinu k adaptačnému vzdelávaniu... ďakujem za odpoveď

    ukážková príprava ŠKD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.