Zavrieť

Porady

som povinný odpracovať 168 hodín?

Dobrý deň prajem, moja otázka je trochu špecifická.

1.3.2011 som dal zamestnávateľovi návrh na ukončenie prac. pomeru dohodou k 31.3.2011.
Samozrejme, výpoveď som ústne oznámil už 27.2., ale na papieri je dátum 1.3.

Dohodli sme sa však tak, že ostanem aj počas apríla s tým, že odpracujem len 110 hodín, keďže viac mi časovo nevychádza, kvôli tomu som tam končil. Dohoda bola iba ústna, podpísal som dohodu o ukončení prac. pomeru k 31.4.

Teraz však prišiel apríl a zamestnávateľ mi dal harmonogram na 168 hodín, a keď som povedal že prídem iba dohodnutých 110, vyťahuje na mňa klauzuly zo zákonníka práce.

Z jeho strany je to podvod a snaží sa ma donútiť pracovať plný čas až do konca apríla.

Čo môže spraviť ak budem chodiť do práce tak aby som odrobil 110 hodín? Môže ma nejako donútiť odpracovať plný čas alebo mi nevyplatiť mzdu alebo môže to mať nejaké iné právne následky.

Ďakujem za Váš čas a rady Poraďáci :-D
Usporiadat
marty37 marty37

marty37 je offline (nepripojený) marty37

ešte doplním, že v zmluve som nikde nenašiel klauzulu o tom, že by mal zamestnávateľ právo na náhradu mzdy ak nezotrvám v práci počas výpovednej lehoty. teda ak sa toho netýka veta že "ostatné práva a povinnosti sa spravujú príslušnými ustanoveniami Zákonníka práce..."
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marty37 Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, moja otázka je trochu špecifická.

1.3.2011 som dal zamestnávateľovi návrh na ukončenie prac. pomeru dohodou k 31.3.2011.
Samozrejme, výpoveď som ústne oznámil už 27.2., ale na papieri je dátum 1.3.

Dohodli sme sa však tak, že ostanem aj počas apríla s tým, že odpracujem len 110 hodín, keďže viac mi časovo nevychádza, kvôli tomu som tam končil. Dohoda bola iba ústna, podpísal som dohodu o ukončení prac. pomeru k 31.4.

Teraz však prišiel apríl a zamestnávateľ mi dal harmonogram na 168 hodín, a keď som povedal že prídem iba dohodnutých 110, vyťahuje na mňa klauzuly zo zákonníka práce.

Z jeho strany je to podvod a snaží sa ma donútiť pracovať plný čas až do konca apríla.

Čo môže spraviť ak budem chodiť do práce tak aby som odrobil 110 hodín? Môže ma nejako donútiť odpracovať plný čas alebo mi nevyplatiť mzdu alebo môže to mať nejaké iné právne následky.

Ďakujem za Váš čas a rady Poraďáci :-D
Veď si nepodal výpoveď, ale žiadosť o skončenie dohodou, či? A vôbec si nenapísal, či s ňou súshlasí, ale nie.
0 0
marty37 marty37

marty37 je offline (nepripojený) marty37

Podal som žiadosť o ukončenie dohodou ku 31.3. a on mi dal že súhlas o ukončenie ku 30.4.....ja som to podpísal ale dohodli sme sa že v apríli odrobím len 110 hodín...a teraz ma chce podviesť a donútiť odpracovať 168
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marty37 Pozri príspevok
Podal som žiadosť o ukončenie dohodou ku 31.3. a on mi dal že súhlas o ukončenie ku 30.4.....ja som to podpísal ale dohodli sme sa že v apríli odrobím len 110 hodín...a teraz ma chce podviesť a donútiť odpracovať 168
Potom musíš odpracovať hodiny, ktoré určil. AK je dohoda až k 30.4., nedá sa nič robiť.
0 0
marty37 marty37

marty37 je offline (nepripojený) marty37

preco? co moze spravit ak neodpracujem?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

marty37 Pozri príspevok
preco? co moze spravit ak neodpracujem?
dovolenku mas vycerpanu?
0 0
marty37 marty37

marty37 je offline (nepripojený) marty37

v podstate ano, myslim ze mi ostava jeden den, to je vsetko
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

marty37 Pozri príspevok
v podstate ano, myslim ze mi ostava jeden den, to je vsetko
tak si vymen zmeny ak sa da ... mozes mat v subehu aj 2 pracovne pomery
0 0
marty37 marty37

marty37 je offline (nepripojený) marty37

jeden tyzden robim 12 + 12 + 3 + 3 + 12 hodiny
a druhy robim 3 + 3 + 12 + 12 + 3 hodiny

Ja som sa s nim dohodol ze si v aprili odrobim len 12 hodinove smeny..ale on chcem aby som robil aj tie trojhodinove teraz..ak odmietnem na ne chodit, co moze spravit?
0 0
marty37 marty37

marty37 je offline (nepripojený) marty37

ide hlavne o to ze ma podviedol..najprv sme sa dohodli a ked uz som podpisal tak odrazu inak..a nerad by som sa nechal takto manipulovat
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

marty37 Pozri príspevok
ide hlavne o to ze ma podviedol..najprv sme sa dohodli a ked uz som podpisal tak odrazu inak..a nerad by som sa nechal takto manipulovat
plati co je na papieri, ak mas do konca aprila, musis pracovat do konca aprila
0 0
marty37 marty37

marty37 je offline (nepripojený) marty37

ja viem ze musim pracovat...ale musim pracovat 168 hodin? co sa stane ak budem chodit iba na tie 12 hodinove smeny?
proste ma oklamal a to sa nenecham oklamat, to radsej pojdem do 30.4.na PN
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marty37 Pozri príspevok
ja viem ze musim pracovat...ale musim pracovat 168 hodin? co sa stane ak budem chodit iba na tie 12 hodinove smeny?
proste ma oklamal a to sa nenecham oklamat, to radsej pojdem do 30.4.na PN
No v podstate áno, ale s tým nič nenarobíš. ALe je to ešte tvoj zamestnáv., takže to musíš rešpektovať.
0 0
marty37 marty37

marty37 je offline (nepripojený) marty37

fakt je ze som sa chcel zachovat fer a tak som bol ochotny dohodnut sa na april na 110 hodin i ked som nemusel a nakoniec ked to je na papieri ma bude vydierat..to zo strany zamestnavatela vobec nie je fer
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marty37 Pozri príspevok
fakt je ze som sa chcel zachovat fer a tak som bol ochotny dohodnut sa na april na 110 hodin i ked som nemusel a nakoniec ked to je na papieri ma bude vydierat..to zo strany zamestnavatela vobec nie je fer
No je nefér, ale mohol s dohodou aj nesúhlasiť, a potom by si musel dať výpoveď s VD.
0 0
marty37 marty37

marty37 je offline (nepripojený) marty37

no ale keby nejdem, co moze spravit? podla mna nic...spravi to, ze mi vyplati iba 110 odpracovanych hodin a zvysok mi napise ako neplatene volno,nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marty37 Pozri príspevok
no ale keby nejdem, co moze spravit? podla mna nic...spravi to, ze mi vyplati iba 110 odpracovanych hodin a zvysok mi napise ako neplatene volno,nie?
ÁNo, tak, a môžeš krátiť aj nárok na dovolenku.
0 0
marty37 marty37

marty37 je offline (nepripojený) marty37

ale keby dam vypoved s VD tak som mohol skoncit ku 31.3., lebo som ju ustne nahlasil uz 27.2. a pisomne by som ju dal 28....ale povedal ze nebude robit problemy, ci sa nemozeme nejako dohodnut
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marty37 Pozri príspevok
ale keby dam vypoved s VD tak som mohol skoncit ku 31.3., lebo som ju ustne nahlasil uz 27.2. a pisomne by som ju dal 28....ale povedal ze nebude robit problemy, ci sa nemozeme nejako dohodnut
Nie, veď tam je výpovedná doba, a tá závisí od odpracovaných rokov u neho. Takže by si neodišiel skôr, ako takto k 30.4.
0 0
marty37 marty37

marty37 je offline (nepripojený) marty37

co znamena kratit dovolenku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať