Zavrieť

Porady

Výmena leasingu za výhodnejší.

Prajem príjemný deň,
existuje aj u leasingu možnosť ako u úveru, že si ho presuniem do inej banky?
Aktuálny leasing by som nazval až priam úžernícky. Kúpil som si auto v hodnote 5300€, 2500€ som zaplatil v hotovosti. 3300€ som si zobral formou leasingu, splátku mam nastavenú na 125€ mesačne po dobu štyroch rokov, to mi vychádza niečo okolo 6000€. Čiže mám úrok okolo 48% z čoho mi je až do plaču. Tento leasing brala priateľka, takže už na zrušenie bolo neskoro keďže som sa k zmluve dostal až po viac než mesiaci od jej uzavretia nakoľko som bol v zahraničí.

Vie mi niekto poradiť ako sa tomuto úroku vyhnúť? Existuje možnosť presunutia tohto leasingu do inej spoločnosti?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Leasing neposkytujú banky, ale leasingové spoločnosti. Takže kuk do zmluvy a obchodných podmienok. Predovšetkým však pozrite na to, či v splátke nemáte zahrnuté aj havarijné poistenie, ktoré je pri leasingu prakticky povinné. Ak by aj nie, úroková sadzba je "len" 33% ročne.

    Výmena leasingu za výhodnejší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.