Zavrieť

Porady

MAM PLATIT DPH Z PRENAJMU PRIESTORU AKO NEPLATCA DPH

KEDZE SOM ZACINAJUCI PODNIKATEL A SOM NEPLATCOM DPH,ISTY PAN MY PONUKOL PRENAJOM PRIESTOROU AJ ZO ZARIADENIM,VRAVEL MY SUMU BEZ DPH A S DPH A KEDZE SOM NEPLATCA DPH NEVIEM CI TO MA VYHODU PLATIT ALEBO NEPLATIT DPH,PROSIM VAS O RADU,DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ak ty si neplatiteľ DPH a on áno, o 20 % zaplatíš viac. Nepíšeš v čom podnikáš. Aj chleba keď kupuješ, mlieko.... atď všetko je s DPH. No k vôli nájmu by som nebola platiteľom a zvlášť ak robíš v službách.... A zo začiatku určite nie. Komu poskytuješ služby ? Občanom, firmám ? Alebo v čom podnikáš ?
    chcem podnikat, v gastronomii, ista firma prenajima priestori , s zariadenim a vysvetlili mi kolko podnajom stoji z dph a bez , zajimala sa o tom ta firma cisom platca dph alebo nie , , tak trosku tomu nechapem ze ci to bude mat vyhodu ak nebudem platit dph .

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Tak gastronómia je tvoj obor, možno by som v tomto prípade požiadala o dobrovoľného platiteľa... On ak je vlastník nehnuteľnosti, môže sa rozhodnúť či bude prenajímať s DPH alebo DPH, no potom aj nákladové záležitosti si musí pomerom rozdeľovať či si môže uplatniť všetku DPH alebo len pomerom k tržbám s DPH a bez DPH. To je zložité tu teraz rozpisovať.

    MAM PLATIT DPH Z PRENAJMU PRIESTORU AKO NEPLATCA DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.