Zavrieť

Porady

zaradenie do odpisovej skupiny

Zdravím všetkých ! Prosila by som niekoho : Neviem zaradiť stavebné lešenie do odpisovej skupiny hľadala som ale nemám istotu . Može to byť 28.11.2 - odpis. skupina 3 " Kovové konštrukcie" ? OC lešenia je niečo cez 33 tis.
moc ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    ALEX.ADELA
    Zdravím všetkých ! Prosila by som niekoho : Neviem zaradiť stavebné lešenie do odpisovej skupiny hľadala som ale nemám istotu . Može to byť 28.11.2 - odpis. skupina 3 " Kovové konštrukcie" ? OC lešenia je niečo cez 33 tis.
    moc ďakujem .
    Tu je dobrá rada od AVO:
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=91787&postcount=20 a ešte

    jeden link:
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=115073#post115073

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    Dobrý deň,

    Potrebovala by som pomôcť zaradiť do odpisovej skupiny a určiť KP pre nasledovný DIM: Vibračná noha WEBER SRV 62, Stĺpová vrtačka, oceľová konštrukcia ktorá bude slúžiť v budúcnosti na vybudovanie montovanej haly.

    mkatka je offline (nepripojený) mkatka

    mkatka
    ALEX.ADELA
    Zdravím všetkých ! Prosila by som niekoho : Neviem zaradiť stavebné lešenie do odpisovej skupiny hľadala som ale nemám istotu . Može to byť 28.11.2 - odpis. skupina 3 " Kovové konštrukcie" ? OC lešenia je niečo cez 33 tis.
    moc ďakujem .
    Ja mám lešenie zaradené ako K.P. 28.11.23, odpis. skupina 2 / 6 rokov.

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    Alllena
    Dobrý deň,

    Potrebovala by som pomôcť zaradiť do odpisovej skupiny a určiť KP pre nasledovný DIM: Vibračná noha WEBER SRV 62, Stĺpová vrtačka, oceľová konštrukcia ktorá bude slúžiť v budúcnosti na vybudovanie montovanej haly.
    poraďáci mrknite prosím na moju otázku

    Vibračná noha odpisová skupina č.2 KP 29.56 alebo odpisová skupina č.1 KP 29.40.5
    Stĺpová vračka odpisová skupina č.2 KP 29.4

    oceľová konštrukcia ?????

    Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

    Katka0208
    Dobrý deň, prosím Vás, aj mňa by zaujímala predchádzajúca nezodpovedaná otázka. Tak kde zaradiť tú vibračnú nohu??? Ja sa prikláňam k tej 1ke, ale...
    Ďakujem

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Katka0208 Pozri príspevok
    No ja neviem, hladam, hladam v tych linkoch, ale nic take tam nevidim.
    Asi si na tie linky neklikla, keby áno, je tam napísané nasledové
    Jana Acsová Pozri príspevok
    Lešenie:
    Ak nie je možné zaradiť hmotný majetok do odpisových skupín podľa prílohy k ZDP a ktorého doba použiteľnosti nevyplýva z iných predpisov, zaradí sa do odpisovej skupiny 2 (§ 26 ods. 2 ZDP).
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    v pripade ze to nie je nikde specifikovane tak do druhej

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Ak sa Vám to nepodarilo zaradiť, skúste popísať k čomu slúži tá vibračná noha. Či je to ručné náradie, alebo nejaký stroj a podobne.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ľudia prosím Vás poradte mi. Mám problém s vibračnou nohou - kúpená 3.4.2009 za 2 254,12 EUR (používa sa na udlabanie štrku a zeminy) a s kamerovým systémom kúpený 12.1.2009 v sume 1 403,92 EUR (nie je súčasťou budovy, budova je v prenájme a kamer.systém sa pri sťahovaní dá použiť aj inde), môj hlbší problém spočíva v zaradení . Neviem akú odp.sk. a nové KP mám uviesť na karte a odpisovať. Ja som to zaradila do odp.sk 2 ale neviem či je to správne. Poradíte mi? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.