Zavrieť

Porady

zamestnaný študent na polovičný úväzok

Dobrý deň, mala by som takú otázku, mám novú prácu/brigádu - som študentka denného štúdia - ale nie je to na dohodu ani brigádne - je to na polovičný úväzok ako riadny zamestnanec - budem mať hrubú mzdu 3,15 na hodinu a mám robiť 20 hodín týždenne

Tak sa chcem spýtať, či rodičom bude stále chodiť daňový bonus a prídavok na dieťa - alebo či máme zrušiť tie "príspevky" - pretože som teda už ako zamestnaná, či bude za mňa musieť zamestnavatel odvádzať odvody ako za normálneho zamestnanca alebo to mám nejak vyriešiť aby to stále robil štát a nie zamestnávateľ a ci si môžem potom pýtať naspäť daň.

Nemám zatiaľ informácie od zamestnávateľa ohľadom odvodov a tak ďalej, tak za vaše rady vám budem veľmi vďačná. Neviem ako to bude, lebo som počula aj že ak nezarobím viac ako nejakú čiastku, tak to nie je problém.

A ešte ak by som náhodou robila aj 30 hodín týždenne, či bude všetko tak isto ako pri 20 hodinách.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zamestnaný študent na polovičný úväzok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.