Zavrieť

Porady

Kiwi "Ken´s Red" - problem

Dobry den,

uz treti rok pestujem Ken´s Red, ale zatial nerodi.
Neviete mi niekto poradit postup, ako sa spravne starat o tento druh kiwi?
Uvitam akokolvek rady, alebo odporucania.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Icu je offline (nepripojený) Icu

    Icu
    Dobry den,

    ma asi tak 1,5 m, mame ju dva roky, ale zatial nekvitla. Ano, mame aj samčiu aj samičiu rastlinu.

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Kvitne na tretí až piaty rok a v prípade problémovi neskôr. Strihaním môžete kvitnutie aj oddialiť... Musí zakvitnúť samec i samica...

    avonboy je offline (nepripojený) avonboy

    28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac avonboy
    noo ja som zvedavy na to moje kiwi co mam ja doma na zahrade - neviem ake pocasie bolo lebo som teraz v rakusku a tu nasnezilo miestami aj 60cm snehu a kde som ja tak bolo 5CM , dufam ze doma ma budu cakat krasne zazelenene vyhonky
    Milas265 Aj ja som bol optimista ráno,keď som šiel do záhrady....
    paloo Hej,hej jak vraví ten tom filme Vtedy na západe-optimistov sú plné cintoríny

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Netreba zabudnúť že ki vi je tienomilná rastlina rastúca v prírode v podraste lesa. Vlhko a tieň,tým naraší neskôr a mrazy ho tak nemajú takúpríležitosť skosiť. Treba ho preto chrániť najkmä pred slnkom na jar aby predčasne nevyrašilo a tiež uprostred suchého leta pred slnečnou vyhňou.

    ela77 je offline (nepripojený) ela77

    ela77
    Moja záhrada je otočená smerom na sever s tým nenarobím už nič,. Kiwi som chránila do poslednej chvíle a pri tých posledných slnečných dňoch im krásne vyrašili lístky, ale dnes bolo ráno o 5 hod. mínus 1,6, neviem ako bolo v noci, ale lístky na rastlinkách sú ako visiace mokré prádlo. Neviem čo ďalej urobia.

    ela77 je offline (nepripojený) ela77

    ela77
    Všetci ste spokojní, nemáte ujmu na kiwi?????Nik sa neozýva viac a neradí. Vlastne čo už teraz, keď sa stalo to čo sa stalo pri mrazíkoch, ale predsa je snáď ešte šanca, veď všetko ešte nebolo vyrašené, či už sa môžme tešiť iba z listov ak vyrašia nové???

    Pepe.d je offline (nepripojený) Pepe.d

    Pepe.d
    Tak ja som spokojny, lebo v Bratislave tieto "mraziky" az take neboli... bolo cca -1 a nastastie narasene arguty to dostali len mierne...

    Milas265 Šťastlivec...

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    No u nás to bolo horšie sme síce pri Ba, ale v takej dolinke. Kúpili sme si teraz Weiki a zmrzlo úplne- celé je hnedé a ako hnilé. Tak neviem či ešte niečo vyraší, alebo je už načisto po ňom.
    paloo Predajca narýchlil v skleníku aby dobre predal...
    Milas265 Treba počkať a uvidíš :-)) Myslím,že vyženie nové,tkz. záložné očko..ale nebude už kvitnúť,podobne ako u viniča..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.