Zavrieť

Porady

predaj auta - platca dph

Prosím o radu:

s.r.o. predáva auto, ktoré je v podnikaní už 7 rokov. Je lepšie kupujúcemu vystaviť faktúru, alebo radšej kúpnu zmluvu?
Pýtam sa kôli účt. programu, že ako by som to na základe kz dostala do dph.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JARLED je offline (nepripojený) JARLED

    JARLED
    Ak osobné auto bolo kúpené pred 7 rokmi, nebol v tom období nárok na odpočet DPH. Teraz auto predáte bez odvodu DPH, lebo pri kúpe nebola možnosť odpočtu DPH.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    JARLED Pozri príspevok
    Ak osobné auto bolo kúpené pred 7 rokmi, nebol v tom období nárok na odpočet DPH. Teraz auto predáte bez odvodu DPH, lebo pri kúpe nebola možnosť odpočtu DPH.
    Doplním, toto platí, ak pri kúpe nebol nárok na odpočet, ak by ale MV bolo zakúpené od neplatiteľa DPH, v tom prípade je predaj s DPH

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SPECTRUM Pozri príspevok
    Fyzická osoba - platca DPH ide predávať osobné auto, ktoré nakúpila v roku 2009 od súkromnej osoby. Uplatní na predajnú cenu aj DPH ? Ďakujem
    Áno.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Obidve formy sú rovnocenné. Samozrejme, ak budú vyhotovené správne.

    Janza je offline (nepripojený) Janza

    Janza
    takže ak napr. vystavím faktúru, - predaj automobilu evč....... 2000 eur + dph, aký bude účtovný zápis?
    Alena Šimová
    Janza Pozri príspevok
    takže ak napr. vystavím faktúru, - predaj automobilu evč....... 2000 eur + dph, aký bude účtovný zápis?
    Ak si v podvojnom účtovníctve, zápis bude 315/641;343

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janza Pozri príspevok
    takže ak napr. vystavím faktúru, - predaj automobilu evč....... 2000 eur + dph, aký bude účtovný zápis?
    311/641,343. Dph buď, alebo. Nepíšeš aké je to MV atď....

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Janza Pozri príspevok
    pred tými 7 rokmi bolo kúpené na leasing, splácalo sa 4 roky
    Predpokladám, že tam nebol nárok na odpočet DPH, takže predaj bude bez DPH

    SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

    SPECTRUM
    Fyzická osoba - platca DPH ide predávať osobné auto, ktoré nakúpila v roku 2009 od súkromnej osoby. Uplatní na predajnú cenu aj DPH ? Ďakujem
    renca_a Ja mám momentálne tiež problém jednoznačne určiť, či : Predajca - platca DPH, ktorý kúpil osobné vozidlo od neplatcu DPH (pred rokom 2009), predáva auto s DPH alebo pre neho platí prechodné ustanovenie § 85i ods.2 Zákona o DPH ...... ??? V tom čase, kedy kupoval auto, by i tak nemohol to DPH uplatniť....
    renca_a Už som to tu našla.....takže jednoznačne predáva s DPH......

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Mohol by tu niekto zavesiť vzor kupno predajnej zmluvy .Predajca PO platca DPH kupec súkromná osoba.
    Vopred diky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pivko Pozri príspevok
    Mohol by tu niekto zavesiť vzor kupno predajnej zmluvy .Predajca PO platca DPH kupec súkromná osoba.
    Vopred diky.
    Stačilo len popýtať uja gúgla.
    http://www.netfinancie.sk/kupno-predajna-zmluva/

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    A za koľko možem predať odpísanú 4 ročnú šunku , ktorá mala nadobúdaciu hodnotu cca 33.000 Eur bez DPH. Ja by som chcel tak za 1.000 Eur. budu ma naháňať???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pivko Pozri príspevok
    A za koľko možem predať odpísanú 4 ročnú šunku , ktorá mala nadobúdaciu hodnotu cca 33.000 Eur bez DPH. Ja by som chcel tak za 1.000 Eur. budu ma naháňať???
    Pokiaľ to neideš predávať spriaznenej osobe, tak možno nie. Ide aj o to, že kto ťa bude naháňať.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Tweety Pozri príspevok
    Pokiaľ to neideš predávať spriaznenej osobe, tak možno nie. Ide aj o to, že kto ťa bude naháňať.
    No predpokladám že kupec nie za takú výhodnu cenu. zavadzia mi na dvore tak čo s ňou.
    Osoba z pohľadu DU nieje spriaznená.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pivko Pozri príspevok
    No predpokladám že kupec nie za takú výhodnu cenu. zavadzia mi na dvore tak čo s ňou.
    Osoba z pohľadu DU nieje spriaznená.
    Potom nebudeš mať problém, ak vieš, že je to pre firmu výhodná cena. Ale nezdá sa mi, hoci neviem v akom je stave.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.