Zavrieť

Porady

Rozdelenie zisku - dobrý deň,

chcela by som sa spýtať. Sro-čka vykázala zisk po zdanení. Keďže má neuhradenú stratu minulých rokov, rozhodla použiť zisk na vykrytie tejto straty v celej sume. Má povinnosť vytvoriť a prerozdeliť prostriedky zo zisku na zákonný rezervný fond, a až zostatok fin. prostriedkov zo zisku použiť na vykrytie neuhr. straty min. rokov, alebo zákonný rezervný fond v tomto prípade vytvoriť nemusí a celý zisk použije na zníženie neuhr. straty min. rokov? Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 12.04.12 at 09:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Ak ZRF nie je ešte vytvorený do sumy podľa spoločenskej zmluvy (alebo obdobného dokumentu), najprv je potrebné urobiť prídel do ZRF, a až zvyšok použiť podľa rozhodnutia VZ.

    jiva je offline (nepripojený) jiva

    jiva
    Moc ďakujem..môžem ešte otázočku z inej kapitoly? FO platiteľ DPH podľa §4- štvrťročný platca príjme službu od českej firmy, ktorá je tiež platcom dane v čechách. Dodanie služby by molo byť tam kde je sídlo príjmateľa služby , čiže na Slovensku. Môžem urobiť samozdanenie, čo ma trápi, dočítala som sa,že podať DPH treba do 25.-tého dňa nasledujúceho mesiaca, po mesiaci v ktorom došlo k prijatiu služby. A keď je FO štvrťročný platca DPH , nestačí keď podá daň.priznanie až v rámci štvrťroku? No nemám v tom jasno, nikde o štvrťroku nepíšu... poradťe mi prosím Vás i tak sa jedná o samozdanenie, ale za nepodanie daň. priznania sú tiež pokuty, tak mám strach a rada by som mala jasno pre podruhý raz. Logicky by to malo stačiť štvrťročne, ale radšej by som to mala od niekoho potvrdené. Moc ďakujem....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jiva Pozri príspevok
    Moc ďakujem..môžem ešte otázočku z inej kapitoly? FO platiteľ DPH podľa §4- štvrťročný platca príjme službu od českej firmy, ktorá je tiež platcom dane v čechách. Dodanie služby by molo byť tam kde je sídlo príjmateľa služby , čiže na Slovensku. Môžem urobiť samozdanenie, čo ma trápi, dočítala som sa,že podať DPH treba do 25.-tého dňa nasledujúceho mesiaca, po mesiaci v ktorom došlo k prijatiu služby. A keď je FO štvrťročný platca DPH , nestačí keď podá daň.priznanie až v rámci štvrťroku? No nemám v tom jasno, nikde o štvrťroku nepíšu... poradťe mi prosím Vás i tak sa jedná o samozdanenie, ale za nepodanie daň. priznania sú tiež pokuty, tak mám strach a rada by som mala jasno pre podruhý raz. Logicky by to malo stačiť štvrťročne, ale radšej by som to mala od niekoho potvrdené. Moc ďakujem....
    Ak je kvartálnym platiteľom, DP podá do 25. dňa po skončení kvartálu.
    Len pripomínam pre druhykrát, túto otázku si už mala dať do témy dph.

    jiva je offline (nepripojený) jiva

    jiva
    Moc ďakujem, za takú rýchlu odpoveď . Veď kvoli tomu, že som sa opäť prihlásila, že tú moju otázku radšej prehodí. Polepším sa ...ešte raz dík, lebo práve nad tým sedím....Dovidenia

    Rozdelenie zisku - dobrý deň,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.