Zavrieť

Porady

Financovanie školstva v meste Nitra?

zdravím vás, potreboval by som vediet odkial je financovane skolstvo v nitrianskom kraji, viem ze ide nieco z rozpoctovej kapitoly ministerstva školstva, ale ptreboval by som to blizsie vediet ake su zdroje financovanie prave v tomto meste...dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Zrejme hovoríme o verejnej vysokej škole. Verejná vysoká škola je verejnoprávna a samosprávna inštitúcia, ktorá sa zriaďuje a zrušuje zákonom. Zákon tiež ustanoví jej názov, začlenenie a sídlo. Ak sa verejná vysoká škola člení na fakulty, pri jej zriadení sa súčasne zriaďujú aj tieto fakulty. Na finančné zabezpečenie hlavnej činnosti si verejná vysoká škola zostavuje rozpočet pozostávajúci z výnosov a nákladov. Výnosmi verejnej vysokej školy sú dotácie zo štátneho rozpočtu, školné, poplatky spojené so štúdiom, výnosy z ďalšieho vzdelávania, výnosy z majetku verejnej vysokej školy a pod. Takže sú financované priamo dotáciou z ministerstva školstva. K ponuke a dopytu školských zariadení sa neviem vyjadriť.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Pokiaľ hovoríte o Meste Nitra, tak základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sú financované prostredníctvom rozpočtu z kapitoly ministerstva školstva (normatívne a nenormatívne financovanie, tzv. prenesené kompetencie mesta). Materské školy a školské zariadenia (Školský klub, školská jedáleň a pod.) sú financované z podielových daní mesta tzv. originálne kompetencie mesta. Stredné školy sú financované podobne ale peniaze idú cez zriaďovateľa, ktorými sú VÚC príslušného kraja. Špeciálne základné školy a školské zariadenia sú financované tiež z kapitoly ministerstva školstva, ich zriaďovateľom sú príslušné Krajské školské úrady. Bolo by dobré lepšie špecifikovať otázku, čo konkrétne vás zaujíma.

    danoBA je offline (nepripojený) danoBA

    danoBA
    hej hovorim priamo o meste nitra....presne co ste napisali ma zaujimalo, takto som to potreboval vediet, ze odkial presne su jjdnotlive druhy skol financovane resp. ich zdroje...a este by ma zaujimalo aky je dopyt a ponuka skolskych zariadeni v meste nitra a odkial su financovane vysoky skoly v meste Nitra...zatial vam velmi pekne dakujem za odpoved

    Financovanie školstva v meste Nitra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.