Zavrieť

Porady

dan z príjmu - predaj pozemku

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať:

dňa 12.5.2010 som sa stala majiteľkou pozemku, mám LV, /kúpna cena bola 40 tis. Eur/. Dňa 18.9.2011 som tento pozemok predala za 60 tis. Eur. Keďže som ho mala v držbe iba 1 rok, tento príjem podlieha dani z príjmov.
Moja otázka znie: do dnešného dňa som nezaplatila predávajúcemu tých 40 tis. Eur /dôvod jednoduchý - predal mi ho otec a peniaze mu vyplatím tento rok/. Musím zdaniť tých 60 tis. Eur alebo rozdiel medzi nákupom a predajom ciže 52 tis. Eur, i keď som tých 40 tis. Eur zatiaľ nezaplatila?

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macicka je offline (nepripojený) macicka

    macicka
    opravujem otázku:
    Musím zdaniť tých 60 tis. Eur alebo rozdiel medzi nákupom a predajom ciže 20 tis. Eur, i keď som tých 40 tis. Eur zatiaľ nezaplatila?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    §8 Zákona o dani z príjmov:
    (2) Do základu dane (čiastkového základu dane) sa zahŕňa zdaniteľný príjem znížený o výdavky preukázateľne vynaložené na jeho dosiahnutie.

    macicka je offline (nepripojený) macicka

    macicka
    opýtam sa možno úplne "jednoducho", len si to chcem pre istotu potvrdiť: pokiaľ som nezaplatila, nemôžem si to dať do výdavkov /aj keď existuje platná kúpna zmluva s presnou cenou/.
    ďakujem.

    dan z príjmu - predaj pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.