Zavrieť

Porady

Plat zamestnanca

Chcem Vás poprosiť o radu... manžel ma pracovnú zmluvu ,kde je uvedené ze počas skušobnej doby nemá nárok na osobné ohodnotenie. Pričom plat ma uvedený na platovom dekréte.

Na platovom dekrete je zasa uvedené ze v jeho prípade ma nárok na osobné ododnotenie v skúšobnej dobe x € a po skušobnej dobe x €.

Má nárok na osobné ohodnotenie aj v skúšobnej dobe? Podľa mňa áno, kedže zmluva je predpokladam jedna šablóna pre všetkých zamestnancov a platovy dekret je špecifikovany priamo na jednu osobu.

Aký je Váš názor a prečo? Je niekde uvedené čo ma väčšiu váhu či pracovná zmluva alebo platový dekrét. Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ajka5 Pozri príspevok
    nikto? ja si stale myslim ze to na platovom dekréte...
    Dekrét je súčasťou PZ, takže údaje majú byť totožné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ajka5 Pozri príspevok
    a ked nie su? co v tom pripade?
    A účinnosť je tam rovnaká? Pretože ak je v PZ uvedené, že počas SD nie je nárok na osobné, tak by takto mal byť aj dekrét.

    ajka5 je offline (nepripojený) ajka5

    ajka5
    v PZ je napisane ze v SD nema narok na osobne a ze plat je určeny v platovom dekrete. Na platovom dekréte je uvedene ze pocas SD ma narok na plat + osobne ohodnotenie x a po SD plat + osobne ohodnotenie y

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ajka5 Pozri príspevok
    v PZ je napisane ze v SD nema narok na osobne a ze plat je určeny v platovom dekrete. Na platovom dekréte je uvedene ze pocas SD ma narok na plat + osobne ohodnotenie x a po SD plat + osobne ohodnote nie y
    Veď sa na to môže priamo poinformovať v práci u mzdárky, či? Ak niečo nie je tak, ako bolo dohodnuté, veď komunikovali spolu pri podpise,nie?

    ajka5 je offline (nepripojený) ajka5

    ajka5
    prave mi volal bol sa informovat a ze sa pomylili.. samozrejme ze mu plati osobne ohodnotenie.. .tak ako som povedala... platovy dekret je viazany priamo na zamestnanca a zmluva pre všetkych zamestnacov jednotna... osobne si myslim ze to mali v zmluve upravit a vyhodit odtial ten bod... ale je to na nich...

    dakujem Tweety

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ajka5 Pozri príspevok
    prave mi volal bol sa informovat a ze sa pomylili.. samozrejme ze mu plati osobne ohodnotenie.. .tak ako som povedala... platovy dekret je viazany priamo na zamestnanca a zmluva pre všetkych zamestnacov jednotna... osobne si myslim ze to mali v zmluve upravit a vyhodit odtial ten bod... ale je to na nich...

    dakujem Tweety
    ÁNo, mali to zosúladiť, pretože jedno odporuje druhému.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.