Zavrieť

Porady

kontrola zamestnanca počas prvých 10 dní PN

Dobrý deň, mám otázku. Ako zamestnávateľ máme právo počas 10 dní PN zamestnanca kontrolovať. Je na to nejaké predpísané tlačivo, či môže byť aj interné? Aké náležitosti by malo obsahovať? Môže zamestnávateľ kontrolovať zamestnanca i mimo pracovnej doby, t.j. napr. v sobotu večer?
Za skorú odpoveď ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maria56 je offline (nepripojený) maria56

    maria56
    Dobrý deň. Na stránke www.umu.sk v časti Komentáre si skús pozrieť vzory tlačív poverenia zamestnanca zamestnávateľom na kontrolu zamestnanca počas 10 dní PN. Sú tam aj iné vzory tlačív týkajúce sa tejto problematiky.

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Pekný deň prajem poraďáci.Aktualizujem časť pôvodnej otázky -má niekto v PC uložené nejaké tlačivko,záznam o vykonanej kotrole u zamestanca počas PN? Ak áno , prosím poskytnite.Udaná stránka UMU.sk už neexistuje.

    duran6 je offline (nepripojený) duran6

    duran6
    Ahojte neviem či som v správnej téme ale potrebujem poradiť.pracujem v zahraničí konkretne v MR.som na péenke a chcem sa opýtať či ma môže zamestnávatel-zahraničný ,skontrolovať doma počas péenky či nato má právo aj u nás na Slovensku.dakujem za každu odpoved.Aron.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    duran6 Pozri príspevok
    Ahojte neviem či som v správnej téme ale potrebujem poradiť.pracujem v zahraničí konkretne v MR.som na péenke a chcem sa opýtať či ma môže zamestnávatel-zahraničný ,skontrolovať doma počas péenky či nato má právo aj u nás na Slovensku.dakujem za každu odpoved.Aron.
    Kto ti vypláca PN-ku ? /nemocenské/

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    nesca Pozri príspevok
    Pekný deň prajem poraďáci.Aktualizujem časť pôvodnej otázky -má niekto v PC uložené nejaké tlačivko,záznam o vykonanej kotrole u zamestanca počas PN? Ak áno , prosím poskytnite.Udaná stránka UMU.sk už neexistuje.
    tu je to tlačivo:
    http://www.porada.sk/1068389-post129.html

    duran6 je offline (nepripojený) duran6

    duran6
    No to je dobrá otázka,som "vypísaný od slov.lekára,mam slov.péenku,a po ukončení musím odovzdať tlačiva eu čo dostanem v soc.poistovni do zamestnania a potom dostanem nemocenské dávky.Aron

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    duran6 Pozri príspevok
    No to je dobrá otázka,som "vypísaný od slov.lekára,mam slov.péenku,a po ukončení musím odovzdať tlačiva eu čo dostanem v soc.poistovni do zamestnania a potom dostanem nemocenské dávky.Aron
    Čiže nemocenské dostaneš od slovenskej sociálnej poisťovne ? Potom dodržiavanie liečebného režimu kontroluje posudkový lekár slovenskej sociálnej poisťovne

    duran6 je offline (nepripojený) duran6

    duran6
    veronikasad-otázka,či ma môže zamestnávatel z MR-Madarskej rep.vykonať kontrolu zamestnanca na péen žijuceho v SR,či mu to naše zákony umožnujú.dakujem Aron

    majoneza je offline (nepripojený) majoneza

    majoneza
    Mas miesto vykonani prace v SR a pracovnu zmluvu podla Slovenskeho zakonnika prace alebo podla madarskeho?

    Ak podla slovenskeho, tak podla mna to nie je podstatne ze zamestnavatel je zahranicna osoba.

    Ak podla madarskeho, tak pokial tamojsi zakon to nezakazuje, podla mna nie je nic v Slovenskom zakonu, ktore zakazuje to, ze osoba z ineho clenskeho statu EU by prisiel ti klopat na dvere a potom doma ohlasil ci ta tam nasiel alebo nie. Nieco take by bolo proti zakladnym principom EU.
    Naposledy upravil majoneza : 11.08.09 at 09:29 Dôvod: pridal som poslednu vetu

    kontrola zamestnanca počas prvých 10 dní PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.