Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Pozdravujem všetkých poraďákov. Nazbieralo sa mi hneď niekoľko otázok, vopred ďakujem všetkým, ktorí si dajú tú námahu a odpovedia mi.
1. Na akom tlačive podať dodatočné DP za rok 2004
2. Daňové priznanie za rok 2005 - živnostník mal aj príjmy z dohody. stačí ak ich uvedie, alebo to potrebuje doložiť nejakým tlačivom (potvrdenie o zaúčtovaných príjmoch a zrazených daniach)
Keď sa uvádza v DP výška zaplateného poistného, proste sa uvedie v príslušnom riadku alebo to tiež treba nejako doložiť?
Ak sa poistné za december 05 zaplatilo 3. januára, neráta sa do priznania za rok 2005?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    trinka
    Pozdravujem všetkých poraďákov. Nazbieralo sa mi hneď niekoľko otázok, vopred ďakujem všetkým, ktorí si dajú tú námahu a odpovedia mi.
    1. Na akom tlačive podať dodatočné DP za rok 2004 - na takom, ako podávaš normálne DP, len zakrížikuješ štvorček "dodatočné"
    2. Daňové priznanie za rok 2005 - živnostník mal aj príjmy z dohody. stačí ak ich uvedie, alebo to potrebuje doložiť nejakým tlačivom (potvrdenie o zaúčtovaných príjmoch a zrazených daniach)
    Keď sa uvádza v DP výška zaplateného poistného, proste sa uvedie v príslušnom riadku alebo to tiež treba nejako doložiť? - ako písala Johanka, budeš to mať ako prílohu
    Ak sa poistné za december 05 zaplatilo 3. januára, neráta sa do priznania za rok 2005?- nezaráta sa poistné ale budeš to viesť ako záväzok
    Je tak? Opravte ma.

    Už som sa opravila.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    trinka
    Pozdravujem všetkých poraďákov. Nazbieralo sa mi hneď niekoľko otázok, vopred ďakujem všetkým, ktorí si dajú tú námahu a odpovedia mi.
    1. Na akom tlačive podať dodatočné DP za rok 2004
    2. Daňové priznanie za rok 2005 - živnostník mal aj príjmy z dohody. stačí ak ich uvedie, alebo to potrebuje doložiť nejakým tlačivom (potvrdenie o zaúčtovaných príjmoch a zrazených daniach)
    Keď sa uvádza v DP výška zaplateného poistného, proste sa uvedie v príslušnom riadku alebo to tiež treba nejako doložiť?
    Ak sa poistné za december 05 zaplatilo 3. januára, neráta sa do priznania za rok 2005?
    1. na tlačive platnom pre rok 2004
    2. prílohou DP je "Potvrdenie o zaúčtovaných a vyplatených príjmoch..."
    Ak sa pýtaš na zaplatené poistné v súvislosti s príjmami zo závislej činnosti, tak toto poistné je uvedené na potvrdení.
    K poslednej otázke - tu sa jedná asi o poistné SZČO - výdavkom v JÚ je iba to, čo bolo zaplatené do konca zdaňovacieho obdobia,t.j.do 31.12.2005.

    trinka je offline (nepripojený) trinka

    trinka
    Asi som zabudla napísať, že si uplatňuje paušálne výdavky - účtovníctvo nevedie. Vlani to mal jednoduche, neplatil poistne, len si odpočital 25% a odpoč. položku a vyratal si daň - teraz plati poistne a ma aj prijmy z dohody.
    Naposledy upravil trinka : 09.02.06 at 16:45

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    K paušálnym výdavkom spočítaš poistné , ktoré zaplatil v roku 2005. Tento sumár poistného nie je príloha DP.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    trinka
    A príjmy z dohody treba nejako doložiť?
    A ked podnikam od aprila 2005 a predtym som poberala soc. davky, cim treba dokladovat tie davky?Alebo netreba?
    Poradí niekto?
    Plus k tomu poberám rodinné prídavky na 2 deti, aj to je príjem, ktorý ide do DP?
    Naposledy upravil lydinka : 15.02.06 at 18:35

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.