Zavrieť

Porady

Ako získať ročné zúčtovanie od zamestnávateľa?

Dobrý deň. Prosím Vás, viete mi niekto poradiť? Manžel je od 14.5.2011 zamestnaný u zamestnávateľa z Dunajskej Stredy. V SP aj ZP je prihlásený, no či platí odvody nevieme. Dnes však prišlo zo SP z Dunajskej Stredy oznámenie, že nakoľko zamestnávateľ ani raz nepredložil mesačný výkaz poistného a príspevkov, v ktorom je manžel uvedený, tak mu povinné nemocenské poistenie, povinné dôchodkové poistenie a povinné poistenie v nezamestnanosti nevzniklo. Nerozumiem, čo presne z tohto rozhodnutia pre nás vyplýva.
Naviac, nakoľko sme nevedeli, že do 15.2. musíme písomne požiadať o Ročné zúčtovanie dane z príjmov, neurobili sme tak, a zamestnávateľ nám ho doteraz nedodal. Podali sme odklad daňového prizdnania, no len na 3 mesiace ale keďže sa zamestnávateľ stále len vyhovára na účtovníčku, neviem ako ho od neho získať.
A zamestnávateľ nám samozrejme dlží aj mzdu za jeden a pol mesiaca.
Od polovice novembra minulého roku manžel nebol v práci, no doteraz nie je podpísané ukončenie pracovného pomeru. Nie je ani na PN - ide o prácu v stavebníctve a takto to tam vraj so zamestnancami bežne funguje.
Viete mi poradiť ako vyriešiť túto situáciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Moja firma kde som účto.má teraz kontrolu z IP a ver mi skúmajú všetko takže na tvoju otázku znie iba jediná odpoveď. Sťažovať sa na IP.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    no neviem, treba sa obrátiť na Inšpektorát práce.. je chyba, že manžel nemá výplatné pásky..

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    keďže nepožiadal o ročné zúčtovanie, zamestnávateľ mu mal dať potvrdenie o príjmoch, na základe ktorého treba spraviť DP..
    má manžel pracovnú zmluvu a výplatné pásky?

    Ako získať ročné zúčtovanie od zamestnávateľa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.