Zavrieť

Porady

DPH a platby za el.energiu

Prosím o radu. Som živnostníčka platca DPH a mám prenajaté priestory od FO -nepodnikateľa. V nájomnej zmluve mám uvedené, že uhrádzam všetky náklady spojené s užívaním priestorov na základe predložených dokladov. To znamená, že aj elektrickú energiu. Môžem si nárokovať DPH, keď rozpis preddavkových platieb za dodávku a distribúciu elektriny - faktúra - opakované dodanie tovaru je na FO nepodnikateľa a nie na mňa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    ajjjjka Pozri príspevok
    Prosím o radu. Som živnostníčka platca DPH a mám prenajaté priestory od FO -nepodnikateľa. V nájomnej zmluve mám uvedené, že uhrádzam všetky náklady spojené s užívaním priestorov na základe predložených dokladov. To znamená, že aj elektrickú energiu. Môžem si nárokovať DPH, keď rozpis preddavkových platieb za dodávku a distribúciu elektriny - faktúra - opakované dodanie tovaru je na FO nepodnikateľa a nie na mňa?

    Kto ti účtuje elektrinu predpokladám, že FO tebe a nie elektrárne - tak normálne na 518 bez dph - spotreba elektriny
    je v rámci nájmu. DPH by si si uplatnila len vtedy, keby elektrárne účtovali priamo vám.

    DPH a platby za el.energiu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.