Zavrieť

Porady

nezaúčtované úroky z pôžičky v r.2011

V r. 2011 sme mali prijatú pôžičku, zabudli sme zaúčtovať predpis nákladových úrokov /562/
V r. 2011 sme mali vysokú účt. stratu.

Dobre rozmýšľam, ak cez int. doklad v r. 2012 zaúčtujeme účt. predpis MD 562/ DAL 249
čiže bude to účt. náklad roka 2012, ale bude NEDAŇOVÝ /lebo sa týka roka 2011/

Alebo to treba riešiť cez 429 ? Totižto robíme mimoriadnu účt. závierku /zajtra ju odovzdávame/ a zatiaľ účt. závierka roka 2011 nebola schválená. Zatiaľ HV roka 2011 je na účte 431.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    ja by som to riešila cez 429 ak by išlo o vyznamnu sumu nakladov, myslim,že ak by ste to dali v roku 2012 ako nedanový naklad tak by vam to pripadna kontrola nevyhodila, mojej kolegyni sa stal podobný problém v roku 2010,robili jej kontrolu a nedali jej to do zapisu

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    myslela som to tak,že ak to nedas do roku 2011,a das ako neuznany v roku 2012 tak by ti to kontrola nemala vytknuť
    Alena Šimová
    vanessa2 Pozri príspevok
    myslela som to tak,že ak to nedas do roku 2011,a das ako neuznany v roku 2012 tak by ti to kontrola nemala vytknuť
    od roku 2010 platí, že ak daňovník v predchádzajúcom období zaplatil vyššiu daň, nemusí dávať dodatočné DP je to par. 17, odst. 29 zákona o dani z príjmov. Ak zistím, že v roku 2011 som nedala do nákladov úroky, zaúčtujem ich v roku 2012 na účet 562, tieto sú riadnym daňovým nákladom. Ak ich naúčtujem na účet 428, tak si o túto sumu upravím základ dane v daňovom priznaní za rok 2012.
    Mala som takýto prípad, prešiel mi cez audit a odsúhlasil to daňový poradca.

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    beh Pozri príspevok
    V r. 2011 sme mali prijatú pôžičku, zabudli sme zaúčtovať predpis nákladových úrokov /562/
    V r. 2011 sme mali vysokú účt. stratu.

    Dobre rozmýšľam, ak cez int. doklad v r. 2012 zaúčtujeme účt. predpis MD 562/ DAL 249
    čiže bude to účt. náklad roka 2012, ale bude NEDAŇOVÝ /lebo sa týka roka 2011/

    Alebo to treba riešiť cez 429 ? Totižto robíme mimoriadnu účt. závierku /zajtra ju odovzdávame/ a zatiaľ účt. závierka roka 2011 nebola schválená. Zatiaľ HV roka 2011 je na účte 431.
    Podľa mňa keď je prijatá pôžička , pôžičky sa učtujú na 249 / krátkodobá /, alebo 479/ dlhodobá/.Úrok 562/249 resp.479, cez interný doklad.

    nezaúčtované úroky z pôžičky v r.2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.