Zavrieť

Porady

závodné auto - ešte z iného hľadiska

chcela by som Vás požiadať ešte o radu ohľadne účtovania firmy ktorá sa zúčastňuje na športových podujatiach - závodoch pretekárskych áut.
Jediným zdrojom príjmu sú tržby za reklamu na tomto aute - rôzne firmy si kupujú reklamu na tomto aute počas konkrétneho preteku alebo na celý rok - odvádzam DPH z tejto reklamy
Náklady firmy sú PHM (dosť veľa), pneu a rôzne autoslužby, leasing...
Čo sa týka PHM tak chcem uplatniť iba 80% nakoľko kniha jazd nehrozí.
Chcem sa teraz poradiť ako je to so zvyškom nákladov - môžem vychádzať z predpokladu že tieto náklady súvisia so zabezpečením a udržaním mojich príjmov a preto uplatním DPH a náklady budú daňovo uznané?

Pred koncom roka som žiadala aj stanovisko DU (pred celým tým kolapsom) a do dnešného dňa nemám od nich odpoveď

ďakujem veľmi pekne za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    wiktoria Pozri príspevok
    chcela by som Vás požiadať ešte o radu ohľadne účtovania firmy ktorá sa zúčastňuje na športových podujatiach - závodoch pretekárskych áut.
    Jediným zdrojom príjmu sú tržby za reklamu na tomto aute - rôzne firmy si kupujú reklamu na tomto aute počas konkrétneho preteku alebo na celý rok - odvádzam DPH z tejto reklamy
    Náklady firmy sú PHM (dosť veľa), pneu a rôzne autoslužby, leasing...
    Čo sa týka PHM tak chcem uplatniť iba 80% nakoľko kniha jazd nehrozí.
    Chcem sa teraz poradiť ako je to so zvyškom nákladov - môžem vychádzať z predpokladu že tieto náklady súvisia so zabezpečením a udržaním mojich príjmov a preto uplatním DPH a náklady budú daňovo uznané?

    Pred koncom roka som žiadala aj stanovisko DU (pred celým tým kolapsom) a do dnešného dňa nemám od nich odpoveď

    ďakujem veľmi pekne za rady
    ak by som vychádzala z predpokladu , že auto nie je používané sukromne , tak sa naň pozerám ako na môj výrobný nástroj , resp. výrobný nástroj firmy ../ ako niekomu slúži výrobná linka , placovná plošina ap/. Preto by som výdavky spojené s údržbou a prevádzkou takéhoto dopr. prostriedku považovala ny výdavky na dosiahnutie a udržanie príjmu . nemám dôvod nedat ich do nákladov . Podobne by som sa pozerala aj na DPH . Nemám dôvod ju krátit .
    Ba dokonca by som asi uvažovala aj so 100% spotrebou PHM - pretože predsa len pri pretekoch je spotreba iná ako pri bežnej jazde - ale toto by bolo samozrejme potrebné zdokumentovat minimálne v internej smernici , robit knihu jázd apod...

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    ďakujem Ti veľmi pekne nad tou spotrebou PHM som uvažovala tiež či dať 100% ale dám radšej iba 80% - budu spokojní aj daňováci v prípade kontroly
    ešte raz veľmi pekne ďakujem

    závodné auto - ešte z iného hľadiska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.