Zavrieť

Porady

Daňová kontrola

Chcela by som sa opýtať skúsenejších.Pracujem doma v súkromnom byte.
Môžem odmietnuť daňovákov, ak mi robia iba miestne zisťovanie na DPH, príp. daňovú kontrolu na DPH, aby mi ho prišli robiť domov? Majú právo si vyžadovať prísť ku mne domov?
Stretol sa už niekto s takým prípadom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lutik
    Chcela by som sa opýtať skúsenejších.Pracujem doma v súkromnom byte.
    Môžem odmietnuť daňovákov, ak mi robia iba miestne zisťovanie na DPH, príp. daňovú kontrolu na DPH, aby mi ho prišli robiť domov? Majú právo si vyžadovať prísť ku mne domov?
    Stretol sa už niekto s takým prípadom?
    Nemám osobnú skúsenisť, ale vychádzajúc z nasledovného § zákona o správe daní a poplatko ak máš určené miesto podnikania bydlisko, tak áno:

    § 15
    Daňová kontrola
    1/ Daňovou kontrolou zamestnanec správcu dane zisťuje alebo preveruje základ dane alebo iné skutočnosti rozhodujúce pre správne určenie dane, alebo vznik daňovej povinnosti, a to u daňového subjektu alebo na mieste, kde to účel kontroly vyžaduje. Daňová kontrola sa vykonáva v rozsahu, ktorý je nevyhnutne potrebný na dosiahnutie účelu podľa tohto zákona alebo osobitného predpisu. Za daňovú kontrolu sa považuje aj kontrola oprávnenosti vrátenia dane alebo kontrola na zistenie oprávnenosti nároku na vrátenie nadmerného odpočtu podľa osobitného zákona alebo kontrola uplatnenia daňového bonusu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lutik
    Chcela by som sa opýtať skúsenejších.Pracujem doma v súkromnom byte.
    Môžem odmietnuť daňovákov, ak mi robia iba miestne zisťovanie na DPH, príp. daňovú kontrolu na DPH, aby mi ho prišli robiť domov? Majú právo si vyžadovať prísť ku mne domov?
    Stretol sa už niekto s takým prípadom?

    Ja som ešte v začiatkoch v roku 1993 ich mala doma , lebo som nemala prevádzku . Ale v tejto dobe , sa dá s nimi dohodnúť . Veď môžeš im zaniesť papiere aj na DÚ .

    lutik je offline (nepripojený) lutik

    lutik
    Veď som im aj tie papiere zaniesla, lebo mi to pripada divne, aby chodili
    do mojho sukromneho bytu, aj ked z neho pracujem, hoci k mojej praci mi staci internet, pocitac a telefon, tak neviem, ci to chcu vidiet? A v tomto pripade to vobec nema opodstatnenie, lebo ku kontrole DPH som im vsetky podklady dala.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Da sa s nimi dohodnut, to je pravda, ale ony mozu urobit aj "kontrolu v oku" a to znamena, ze si chcu pozriet veci, ktore su napr. v nakladoch a v majetku(DHIM) a pod., ci su skutocne nakupene, alebo len papierovo zauctovane (aj to sa stalo, nastastie dobre to dopadlo)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.