Zavrieť

Porady

Dohoda a dávka hmotnej núdzi

Ahojte poraďáci,
viete mi niekto poradiť, či sa môže robiť na dohodu ak je poberateľ dávky v hmotnej núdzi. A aký max. príjem môže mať? Posudzuje sa jeden rodič a jedno dieťa.
Vrelá vďaka za každý názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Uchádzač o zamestnanie v hmotnej núdzi môže takisto ako ostatní evidovaní uchádzači o zamestnanie za mesiac zarobiť maximálne 3200 Sk. Ak by zarobil viac, vyradia ho z evidencie. On ešte môže pracovať na aktivačné práce, ale na to musí mať zmluvu s ÚPSVaR, kde je evidovaný. Tam dostane tuším nejakých 1700 Sk za mesiac.

    andykas je offline (nepripojený) andykas

    andykas
    Takže ak nezarobí viac ako 3200,- sk nepríde o svoju dávku v hmotnej núdzi? Chápem to správne?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    andykas
    Takže ak nezarobí viac ako 3200,- sk nepríde o svoju dávku v hmotnej núdzi? Chápem to správne?
    Viem určite, že nepríde o evidenciu na úrade práce. Avšak aké môže mať príjmy, aby dostal dávku v hmotnej núdzi, k tomu sa ti neviem vyjadriť. Sorry . Možno poradí niekto iný.

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    Ja si nie som celkom ista, ale podla mna je davka v hmotnej nudzi vyplacana preto,ze nemas ziadny prijem, a pri poberani myslim podpisujes, ze kazdu zmenu si povinný nahlasit, ak niekto zarobi napr. 5000.- na dohodu tak uz nie je v hmotnej nudzi, ale neviem to na 100%

    andykas je offline (nepripojený) andykas

    andykas
    Mne to tiež tak vychádza, že ak nedosahuje životné minimum pretože nemá žiadny príjem, preto na nárok na dávku v hmotnej núdzi. Viem, že je povinný každú zmenu príjmu hlásiť na úrad. Len som chcela vedieť, keďže som s tým ešte nemala žiadnu skúsenosť, či aj tam nie je voľáka výnimka. Takže ešte raz Vám Ďakujem.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    odporúčam stránku www.employment.gov.sk tam je všetko písané o dávkach v hmotnej núdzi. Je toho tam veľa takže lepšie je osobne ísť na uvedenú stránku.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    andykas
    Ahojte poraďáci,
    viete mi niekto poradiť, či sa môže robiť na dohodu ak je poberateľ dávky v hmotnej núdzi. A aký max. príjem môže mať? Posudzuje sa jeden rodič a jedno dieťa.
    Vrelá vďaka za každý názor.
    Ak sa posudzuje 1 rodič+1 dieťa, potom dávka v HN je 2.500 Sk, príspevok na bývanie pre 2 a viac osôb je 2.150 Sk, príspevok na zdravotnú starostlivosť je pre 2 osoby 100 Sk, takže sumárne 4.750 Sk.
    Výška dávky sa vypočíta ako rozdiel tejto dávky a príjmu, pričom napr. do príjmu sa nezapočítava 25% príjmu zo závislej činnosti, 25% z materského, 25% z dôchodku atď.
    Takže dávka v HN (pri príjme napr.5.000 Sk mesačne), je 4.750-3.750=1.000 Sk.

    Viac pozri http://www.employment.gov.sk/DIS/main.htm

    Dohoda a dávka hmotnej núdzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.