Zavrieť

Porady

DP FO SK slovenskeho obcana zivnostnika v CR

Ahojte, viem ze je po termine, ale mam odklad. Prosim poradte mi,.. som z toho zufala...

Slovensky obcan má zivnost v CR, kde plati odvody a zdrziava sa viac ako 183 dni v roku a je povinny podat danove priznanie FO typu B v SR. V CR si uplatnil pausalne vydavky vo vyske 60 %. Ako ma postupovat pri vypracovani danoveho priznania FO typu B (dalej len DP FO SR)?:
1/ moze si uplatnit hodnotu vydavkov v DP FO SR, po prepocitani priemernym rocnym kurzom, vo vyske 60 % z prijmov, tak ako v CR? alebo musi uplatnit vysku 40 % z prijmov, tak ako keby bol zivnostnikov v SR?
2/ je potrebne uvadzat v DP FO SR aj vysku preukazatelne zaplateneho poistneho do zdravotnej a socialnej poistovne? v pripade, ak je potrebne uvadzat oba druhy vydavkov na poistenie, akym kurzom je potrebne ich prepocitat? moze byt pouzity priemerny rocny kurz za zdanovacie obdobie, za ktore sa podava danove priznanie?
3/ v pripade ak danovnikovi pri vypocte dane v CR bola uplatnena ulava na dani na danovnika v celej vyske vypocitanej dane, t. j. vysledna danova povinnost po ulave na dani v CR je 0 CZK, co ma byt uvedene v riadku c. 91 DP FO SR? (hodnota dane pred ulavou v CR, alebo po ulave na dani cize 0 eur?)
4/ ak musi danovnik v DP FO SR uplatnit len 40 % danove vydavky a vznikne mu po zapocitani dane v CR danova povinnost, musi zaplatit tuto dan slovenskemu danovemu uradu?
5/ co tvori prilohu danoveho priznania v tomto pripade?

Velmi pekne dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    DP FO SK slovenskeho obcana zivnostnika v CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.