Zavrieť

Porady

Preinštalovanie Windows7 a nejde net

Dobrý deň,
prosim o radu, preinštaloval som si netbook, dal som tam Windows7 a nejde mi prihlasit na net. (ovladače som tam žiadne neinštaloval, kedže som pri kupe žiadne nedostal, netbook je stary ani nie 2 mesiace). Pripájam nižšie aj obrázok čo mi to hlási za chybu. Dakujem
arli.png  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    1. Najprv zisti ci mas nainstalovanu sietovu kartu (LAN, alebo wifi (podla toho aku pouzivas)).
    2. Ak mas a nefunguje to, tak problem bude s pripojenim na internet, potom uz musis napisat, aky mas NET, modem atd ...

    erik.bilka je offline (nepripojený) erik.bilka

    erik.bilka
    pripajam sa cez wifi, doma ten netbok nepouživam, pripajam sa naň vačšinou v kaviarni na free wifi, čiže tam som sa aj skušal pripojiť a nešlo to, pritom druhý notebook čo sme tam mali išiel pripojiť, čiže problem nebol s netom.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako Fero11 písal - zistiť či máš nainštalovaný ovládač pre WiFi kartu pre svoj netbook.
    Ak áno - vojsť do ovládania (nastavenia) sieťovej karty a vo Vlastnostiach>Všeobecné nastaviť na automatické získavanie IP adresy a automatické získavanie DNS servera (práve posledný odkaz ti píše, že nemá platnú konfiguráciu - teda je tam asi nastavená pevná IP adresa,ktorá nesúhlasí s IP adresou, ktorú dodá WiFi v kaviarni). Potom potvrdiť a dať vyhľadať tú sieť a pripojiť sa.

    erik.bilka je offline (nepripojený) erik.bilka

    erik.bilka
    Vlado40 Pozri príspevok
    Aký je to netbook ,značka + typ.
    Mám asus EeePC 1010 alebo 1015, presne ani neviem, ale su to podobne.
    A hej nastavil som automaticke zistovanie a stále mi to robí, niekde sa to pripojí bez problémov, inde vobec a niekde iba na 30 sekund a potom sa to odhlási a zasa prihlási a robí to stále dokola, máte ešte nejaké typy čo by s tým mohlo byť?

    erik.bilka je offline (nepripojený) erik.bilka

    erik.bilka
    sthruska Pozri príspevok
    Asus EeePC 1010 ani 1015 nie je notebook, - pre laikov je.
    pisal som netbook nie notebook

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    erik.bilka
    pisal som netbook nie notebook
    Je to skoro fuk - netbook nemá optickú mechaniku (ale to už aj tie super mašiny) - notebook ju zase má. Ale spôsob pripojenia (teda Wifi adaptér) i LAN karta pracujú v oboch rovnako (dokonca i renomované značky dávajú do veľkých i malých ***búkov Atheros adaptér Wifi).
    A toto:
    pripajam sa cez wifi, doma ten netbok nepouživam, pripajam sa naň vačšinou v kaviarni na free wifi
    - aj AP (pre free wifi) má svoju kapacitu a prenosovú rýchlosť. Stačí, aby sa v danom okamihu pripojilo viac "sosáčov" a sieť "kľakne".

    Preinštalovanie Windows7 a nejde net

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.