Zavrieť

Porady

???Osamostatnenie SVB od bytového družstva

Vie mi niekto poradiť, čo všetko je potrebné na osamostatnenie SVB od bytového družstva? ďakujem
Naposledy upravil Dav : 22.04.12 at 15:24
Usporiadat
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

zuchra Pozri príspevok
Vie mi niekto poradiť, čo všetko je potrebné na osamostatnenie SVB od bytového družstva? ďakujem
Nezrozumiteľná otázka- poprosím doplniť.

Nie je jasné či už SVB existuje, alebo nie.
Ak áno ,funguje tkzv. zmiešaný model? Kde niekoľko bytov je v SBD a zvyšok v SVB?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zrušiť mandátnu zmluvu, ak skutočne ste SVB. Ak nie, dve tretiny vlastníkov by mali rozhodnúť o zmene spôsobu správy zo správcu na SVB. A možno je ešte tá možnosť, že si treba najprv previesť byty do osobného vlastníctva a až potom SVB.
3 0
zuchra zuchra

zuchra je offline (nepripojený) zuchra

pre global partner: už sme SVB, ďakujem.
2 0
dodo1001 dodo1001

dodo1001 je offline (nepripojený) dodo1001

Len doplním sita:
Zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov - Zákon č. 182/1993 Z. z.

Správa domu vlastníkmi bytov a nebytových priestorov v dome
§ 6

(3) Na správu domu nesmú byť dohodnuté súčasne viaceré formy správy domu. Na správu v jednom dome môže byť uzavretá zmluva len s jedným správcom alebo len jedna zmluva o spoločenstve.

Spoločenstvo
§ 7

(2) ...V prípade zmeny formy správy je súčasťou návrhu aj výpoveď zmluvy o výkone správy...

§ 14
(3)
Ak vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome rozhodujú o úvere a o zabezpečení úveru, o zmluve o vstavbe alebo nadstavbe bytov alebo nebytových priestorov v dome a o zmene formy výkonu správy, rozhoduje sa hlasovaním na schôdzi vlastníkov dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak sa rozhoduje písomným hlasovaním podľa tohto odseku, podpis vlastníka potvrdia najmenej dvaja overovatelia, ktorí boli zvolení na schôdzi vlastníkov bytov a nebytových priestoroch. Overiť písomné hlasovanie môže aj notár alebo obecný úrad.
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

zuchra Pozri príspevok
pre global partner: už sme SVB, ďakujem.

Tak už ste? SVB. úrva, vy ste nejaký divný spolok.

Ak ste si založili SVB, tak podľa 182, § 7c by ste mali mať predsedu, ( štatutára ), radu vlastníkov ( minimálne troch členov ) a zhromaždenie ( veštci vlastníci bytov v dome), ale to už asi vieš.

Čo, prečo máte niečo s družstvom? Asi nie ste schopný si sami spravovať dom. Preto ste podpísali mandátnu zmluvu s družstvom. Podstatné je to, čo je v tej zmluve o možnej výpovedí zmluvy. Mala by to byť jednoduchá záležitosť, môžno? A kto bude dom spravovať potom, ak nie družstvo? A nie ste zaviazaní nejak tým, že vám vybavovali úver?
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Doporučuji nastudovat příslušnou legislativu SR, neboť jen tak je možné uvažovat o zlepšení činnosti SVB.
0 0
zuchra zuchra

zuchra je offline (nepripojený) zuchra

To je pravda, sme divný spolok. Už sme to ako noví nájomníci dali preveriť, takže predsedu máme, k menám rady sme sa zatiaľ nedostali a mandátnu zmluvu máme pardón s energobytom, ktorý bytový dom spravuje a robí ročné vyúčtovania a rozhoduje o balíku tepla, ktoré bytový dom musí odobrať. Platíme dosť veľa za to teplo a ešte aj za spravovanie a vyhotovenie podkladov k ročnému zúčtovaniu.
Naposledy upravil zuchra : 24.04.12 at 07:38
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Postrehol som to na Porade, že časom dom upadne do ako hypnotického spánku. A niekto toho vie využiť a využívať do doby, kým sa niekto neprebudí, alebo sa nenasťahuje niekto nový, a ten vidí čo sa deje v dome.

Keď musíte aj keď nemusíte, kúriť, to už je sila, ale väčšia sila je rozhodnutie vlastníkov bytov, zhromazdenia, SVB. Správca, mandant, nemôže nič, alebo len to čo mu SVB umožnili v mandátnej zmluve. Takže je to na vás, nie na správcovi.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Je u na porade veľmi veľa dobrých tém, kde je vysvetlená aj legislatíva. ja by som ti odporučila zvolať zhromaždenie vlastníkov (spolu s predsedom a radou). Určite niekde existuje zápisnica, kde boli členovia rady zvolení. Ak nie, tak si ich zvoľte nanovo. V zmluve o správe by ste mali mať dohodnutú aj výpovednú dobu.
Najprv však 2/3 vlastníkov musí rozhodnúť čo ďalej. Je aj možnosť spravovať si dom spoločenstvom. Všetko záleží len od vlastníkov .
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

sito Pozri príspevok
Postrehol som to na Porade, že časom dom upadne do ako hypnotického spánku. A niekto toho vie využiť a využívať do doby, kým sa niekto neprebudí, alebo sa nenasťahuje niekto nový, a ten vidí čo sa deje v dome.

Keď musíte aj keď nemusíte, kúriť, to už je sila, ale väčšia sila je rozhodnutie vlastníkov bytov, zhromazdenia, SVB. Správca, mandant, nemôže nič, alebo len to čo mu SVB umožnili v mandátnej zmluve. Takže je to na vás, nie na správcovi.
Dom upadne do hypnotického spánku, lebo musí do neho časom upadnúť ,

predsa ak je raz dom zateplený, zrekonštruovaný , čo treba stále riešiť ???

Neviem z akého dovodu su také tlaky na založenie SVB a čo na tom mnohí vidia, veď nájomné treba platiť stále,

a komu tie peniaze idú je mi srdečne jedno.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Indeed Pozri príspevok
Dom upadne do hypnotického spánku, lebo musí do neho časom upadnúť ,

predsa ak je raz dom zateplený, zrekonštruovaný , čo treba stále riešiť ???

Neviem z akého dovodu su také tlaky na založenie SVB a čo na tom mnohí vidia, veď nájomné treba platiť stále,

a komu tie peniaze idú je mi srdečne jedno.
Chápem, že tomu nerozumieš, keď stále platíš NÁJOMNÉ ..vidíš ani , nevieš, čo si a čo platíš...a preto ti je to fuk...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Halli Pozri príspevok
Chápem, že tomu nerozumieš, keď stále platíš NÁJOMNÉ ..vidíš ani , nevieš, čo si a čo platíš...a preto ti je to fuk...

je mi to fuk a aj bude , pretože tam kde je 88 vlastníkov bytov a na schodzu pride 6-8 tam žiadne SVB nema zmysel

a ak neplatím nájomné tak platím úhrady za poskytnuté služby , pretože aj ja som jeden z vlastníkov

nebyvam v podnájme aby som niekomu platil nájomne,

ale " vo co GO ?" okrem hry o slovíčka ???
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Indeed Pozri príspevok
je mi to fuk a aj bude , pretože tam kde je 88 vlastníkov bytov a na schodzu pride 6-8 tam žiadne SVB nema zmysel

a ak neplatím nájomné tak platím úhrady za poskytnuté služby , pretože aj ja som jeden z vlastníkov

nebyvam v podnájme aby som niekomu platil nájomne,

ale " vo co GO ?" okrem hry o slovíčka ???
vo co GO? nič len tak, potrebovala som sa na niekom odreagovať a padol si mi do rany, ale vyšiel si z toho dobre , gratulujem, vieš kto si ...tak nebuď taký skeptik, táto práca s luďmi je poslanie Je žalostné , že sa ľudia tak málo zaujímajú o svoj niekedy najväčší majetok....čo by za to dali ľudia v niektorých štátoch...no, nebudem filozofovať, možno máš pravdu, aj keď sa s ňou nestotožňujem v princípe...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Halli Pozri príspevok
vo co GO? nič len tak, potrebovala som sa na niekom odreagovať a padol si mi do rany, ale vyšiel si z toho dobre , gratulujem, vieš kto si ...tak nebuď taký skeptik, táto práca s luďmi je poslanie Je žalostné , že sa ľudia tak málo zaujímajú o svoj niekedy najväčší majetok....čo by za to dali ľudia v niektorých štátoch...no, nebudem filozofovať, možno máš pravdu, aj keď sa s ňou nestotožňujem v princípe...
Čo furt melieš,že sa ľudia nezaujímajú ?

Ked sa bude zaujimať rozšíri sa rozloha ich byvania alebo čo ?

Dnes ide každému čo byva v činžiaku o to, aby mal pokoj od všetkých a od každého, ked za sebou zavrie dvere svojho bytu.

A tiež aby zvládol platiť za tieto služby , a niektorí aj hypoteku.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Indeed Pozri príspevok
Čo furt melieš,že sa ľudia nezaujímajú ?

Ked sa bude zaujimať rozšíri sa rozloha ich byvania alebo čo ?

Dnes ide každému čo byva v činžiaku o to, aby mal pokoj od všetkých a od každého, ked za sebou zavrie dvere svojho bytu.

A tiež aby zvládol platiť za tieto služby , a niektorí aj hypoteku.
Napísal si to predsa sám...z 88 vlastníkov na schôdzi 6-8...to je hanba. Ale nemá zmysle sa naťahovať , vidím, že si pojedol nejaké divné huby, že prskáš ako tátoš...tak už nič.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

dajako som nepochopil v čom máš ty pravdu a v čom JA nemam pravdu...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Indeed Pozri príspevok
dajako som nepochopil v čom máš ty pravdu a v čom JA nemam pravdu...
...tak čítaj znova ...ja nemeliem, ja navrhujem...ale ty na to pozeráš ako krtko na východ slnka...
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Je velmi úsměvné, jak majetek na úrovni 100 000 EUR nevyžaduje aspoň elementární ochranu.


PS
Chápu, že někteří vlastníci jsou pohodlní a nerozumí BD.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Indeed Pozri príspevok
Dom upadne do hypnotického spánku, lebo musí do neho časom upadnúť ,

predsa ak je raz dom zateplený, zrekonštruovaný , čo treba stále riešiť ???

Neviem z akého dovodu su také tlaky na založenie SVB a čo na tom mnohí vidia, veď nájomné treba platiť stále,

a komu tie peniaze idú je mi srdečne jedno.
Dom nie, ten začne chátrať!

Z akého dôvodu? Vlastník, vlastníci sa vedia o svoje postarať, teda mali by sa ...

Vo svojom, komu sa platí nájom? Peniazom je to fakt absolútne jedno.

Vlastníkom, ktorí sa nevedia postarať o svoje sa postará niekto iný a peniazom je to zasa srdečné jedno. No správcovi nie, o ne mu ide, nie o nich!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Indeed Pozri príspevok
je mi to fuk a aj bude , pretože tam kde je 88 vlastníkov bytov a na schodzu pride 6-8 tam žiadne SVB nema zmysel

a ak neplatím nájomné tak platím úhrady za poskytnuté služby , pretože aj ja som jeden z vlastníkov

nebyvam v podnájme aby som niekomu platil nájomne,

ale " vo co GO ?" okrem hry o slovíčka ???
Na Porade je to hra o slovíčkach. U vás v dome je to hra o život! Či nie? My tu tu vašu hru hrať nemusíme, ale tých 88 vlastníkov vo vašom dome ju žijete. Či nie? Niektorí nie? Ty?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať