Zavrieť

Porady

obrat a fakturácia služby do zahraničia

dobrý deň, mám veľkú prosbu, lebo aj po preštudovaní zákona o dph s komentárom a prebratím tejto problematiky s viacerými osobami som vlastne k ničomu konkrétnemu nedospela. Ide o živnostníka neplatcu dph, ktorý fakturuje sro-čke slovenskej - platcovi dph za služby vykonané v čechách, podľa par. 15, teda ide o montáž nejakých súčiastok, čech je platcom dph. Moje otázky:
- vstupujú mi tržby od slováka za práce v čechách do obratu registrácie tu na Slovensku? prekročili sme už hranicu, preto neviem či sa registrovať, alebo nie
- a následne otázka - fakturovať s dph alebo bez dph slovákovi
- alebo len registr. podľa par. 7a a vyhotovenie SV? išlo by to vlastne vôbec do SV?
Som z toho už tak popletená, že sa neviem v tomto zorientovať. Prosím ak má niekto s týmto skúsenosti, alebo je viac sčítaný poraďte mi, aby sme neurobili nejaký zbytočný problém. Zároveň sa zlostím na legislatívu, lebo ani na stránke drsr som nenašla žiadne usmernenie, výklad, v zákone to tiež nie je jasne napísané, aby každý porozumel ako to vlastne treba robiť. ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cammino je offline (nepripojený) cammino

    cammino
    poprosím ešte raz o odpoveď, ... pozerám príspevky na porade, ale väčšinou sa každý pri subdodávkach pýta na stavebné práce podľa par. 16...

    obrat a fakturácia služby do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.