Zavrieť

Porady

Koeficient v Alfe

Dobrý deň, prosím Vás, ako vložím odsúhlasený koeficient na DU do alfy? V tlači daňového priznania DPH v okienku Koeficient je tam nastavený 1,00 a ja potrebujem tam vložiť 0,79. Ako to zmením? Vďaka.
Usporiadat
svetluska55 svetluska55

svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

jednoducho ho prepíš :-)
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

svetluska55 Pozri príspevok
jednoducho ho prepíš :-)
vďaka, keby to bolo také jednoduché, ale problém je v tom, že program ma tam nepustí, nedá sa prepísať. Neviem, či je potrebné to zmeniť niekde v nastaveniach alebo kde. Prosím, kto máte alfu a ste vkladali koeficient prvýkrát, ako na to.
0 0
svetluska55 svetluska55

svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

aha, jasne, pokial ta nepusti, tak uz mas nejaky zaznam v historii....asi si uz robila nejake danove, myslim ze vtedy sa to tam zapise. klikni na tlacilo Historia co je vedla toho policka pre koeficient, a tam si pozri ci tam mas nieco v tej hornej tabulke - ak mas, tak to vymaz (pokial si doteraz nekoeficientovala, tak by si tam mala mat 1,0000). potom ked zatvoris to okno cez Navrat, uz sa ti spristupni to policko pre koeificient
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

svetluska55 Pozri príspevok
aha, jasne, pokial ta nepusti, tak uz mas nejaky zaznam v historii....asi si uz robila nejake danove, myslim ze vtedy sa to tam zapise. klikni na tlacilo Historia co je vedla toho policka pre koeficient, a tam si pozri ci tam mas nieco v tej hornej tabulke - ak mas, tak to vymaz (pokial si doteraz nekoeficientovala, tak by si tam mala mat 1,0000). potom ked zatvoris to okno cez Navrat, uz sa ti spristupni to policko pre koeificient
Áno, presne tak. To som aj urobila. Ďakujem krásne za radu.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, poraďte mi, čo mám robiť. Predošlá účtovníčka mi už 3 dni zisťuje koeficient z min. roku a doteraz ho nemám. Volám jej a nedvíha. Ako to mám vyriešiť? Akým koeficientom prepočítať DPH? Vďaka.
0 0
svetluska55 svetluska55

svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, poraďte mi, čo mám robiť. Predošlá účtovníčka mi už 3 dni zisťuje koeficient z min. roku a doteraz ho nemám. Volám jej a nedvíha. Ako to mám vyriešiť? Akým koeficientom prepočítať DPH? Vďaka.
pokial mas k dispozicii udaje z minuleho roka, tak si ho mozes vypocitat sama.....ale to asi nemas? tak potom uz len nejaky koeficient dat, idealne by bolo, keby si aspon priblizne vedela aky mohol byt, a daj nizsi a ked sa predoslej uctovnicke uraci ti ho poslat, tak rychlo urobit dodatocne DP....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

svetluska55 Pozri príspevok
pokial mas k dispozicii udaje z minuleho roka, tak si ho mozes vypocitat sama.....ale to asi nemas? tak potom uz len nejaky koeficient dat, idealne by bolo, keby si aspon priblizne vedela aky mohol byt, a daj nizsi a ked sa predoslej uctovnicke uraci ti ho poslat, tak rychlo urobit dodatocne DP....
No to fakt nemám. Ale mám ešte otázku. Ja vlastne celú DPH zaúčtujem do PD s celkovým odpočtom a potom ako mám postupovať pri jej krátení? (samozrejme, ak budem vedieť koeficient, dúfam, že ešte ráno ho zistím)
0 0
svetluska55 svetluska55

svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

ja to robim tak, ze pri zauctovani do PD potom zapisujem do DPH a uz tam si zvolim, ze kolko z toho chcem prepocitat koeficientom. napr. ak mas v PD sumu 1000 zaklad a 200 DPH, tak ked ti to zapisuje do DPH tak to vidis vsetko v 20% - zaskrtni si tam to okienko "odpocet prepocitat koeficientom" a do tych policok napis kolko z tych 200 DPH sa ma prepocitat koeficientom, napr. 100...je to trosku zlozite v tej dphcke na to prist, mne to trvalo, kym som tym preluskala, ale potom som nasla aj navod v tom ich pomocnikovi
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

svetluska55 Pozri príspevok
ja to robim tak, ze pri zauctovani do PD potom zapisujem do DPH a uz tam si zvolim, ze kolko z toho chcem prepocitat koeficientom. napr. ak mas v PD sumu 1000 zaklad a 200 DPH, tak ked ti to zapisuje do DPH tak to vidis vsetko v 20% - zaskrtni si tam to okienko "odpocet prepocitat koeficientom" a do tych policok napis kolko z tych 200 DPH sa ma prepocitat koeficientom, napr. 100...je to trosku zlozite v tej dphcke na to prist, mne to trvalo, kym som tym preluskala, ale potom som nasla aj navod v tom ich pomocnikovi
Ďakujem. Ja som to robila tak, že: Koeficientom som prepočítavala vstupy z nákupu PHM a faktúr za telefón. Pri zaúčtovaní týchto faktúr alebo bločkov z tankovania som pri zápise do DPH zaklikla políčko, že odpočet prepočítať koeficientom a pri tlači výkazu DPH som vložila výšku koeficientu, s ktorým sa má DPH prepočítať. Je to správne?
Ešte mám otázočku. To, ktoré vstupy krátim koeficientom si určujem sama? Napr. viem, že PHM alebo mobil využívam aj na služby s celkovým odpočtom DPH aj na služby oslobodené od DPH tak ich budem krátiť? A je potrebné to niekde uviesť aký koeficient som použila? Pretože vo výkaze DPH sa nikde nevidím, žeby tam bola nejaká poznámka o použití koeficientu. Vďaka.

A predsa ešte. Prosím Vás, ako potom v 4. Q vysporiadam DPH spätne? Aký je postup? Veľmi pekne Vám ďakujem.
0 0
svetluska55 svetluska55

svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

To, co koeficientujes, si urcujes sama, podla charakteru na co to pouzivas. Ak si pri tom zapise do DPH okrem zakliknutia "odpocet prepocitavat koeficientom" aj uviedla sumu, ktoru odpocivatavas, tak si urobila spravne, lebo iba tuto sumu to potom prepocita tym koeficientom. ten zadas pri tom vykaze DPH, ako som ti uz pisala. A jedine miesto, kde vidim koeficient, som nasla iba v rekapitulacii DPH...neviem ci je aj niekde inde, vo vykaze sa to nepise.... a nerozumiem otazke, ze chces v 4.kvartali vysporiadat DPH spatne? myslis prepocitat novym rocnym koeficientom?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

svetluska55 Pozri príspevok
To, co koeficientujes, si urcujes sama, podla charakteru na co to pouzivas. Ak si pri tom zapise do DPH okrem zakliknutia "odpocet prepocitavat koeficientom" aj uviedla sumu, ktoru odpocivatavas, tak si urobila spravne, lebo iba tuto sumu to potom prepocita tym koeficientom. ten zadas pri tom vykaze DPH, ako som ti uz pisala. A jedine miesto, kde vidim koeficient, som nasla iba v rekapitulacii DPH...neviem ci je aj niekde inde, vo vykaze sa to nepise.... a nerozumiem otazke, ze chces v 4.kvartali vysporiadat DPH spatne? myslis prepocitat novym rocnym koeficientom?
Ďakujem. No ja som pri zápise do DPH žiadnu sumu nezapisovala, ale hneď pri účtovaní PHM a faktúr za mobil (to som chcela prepočítavať koeficientom) som dala že zapísať do DPH a hneď som pri tom aj zaklikla, že chcem prepočítať koeficientom. Ale podľa mňa to je jedno, či som dala koeficientovať každé zvlášť, alebo by som dala prepočítať koeficientom celkovú sumu. Áno, chcela by som ťa poprosiť o postup pri výpočte koeficientu na konci roka a ako vysporiadam DPH spätne. Je to síce ešte skoro, ale je lepšie sa informovať skôr, ako neskoro. A ty zakladáš do účta aj nejaké poznámky o tom, že si prepočítavala DPH koeficientom a aká je výška koeficientu a postup jeho výpočtu? Netreba to niekde uviesť? Vďaka.
0 0
svetluska55 svetluska55

svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

uctuje to dobre, ja som myslela, ze pri kazdom tom zapise uz davas koeficientovat - tam po tom zakliknuti ti tu sumu celu prehodi to toho druheho policka , ktore hovori o tom, ze tuto sumu koeficientujes. A na konci roka ti Alfa vypocita ten rocny koeficient sama a aj ti sama vypocita ten rozdiel, a zapise ho do toho 4.kvartalu. A ja si vzdy poznacim do tej evidencie DPH, ktoru si vytlacim, ze aky je koeficient, ale zakladam si aj tu rekapitulaciu, lebo tam pekne vidis, ktore su to tie sumy prepocitane koeficientom
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

svetluska55 Pozri príspevok
uctuje to dobre, ja som myslela, ze pri kazdom tom zapise uz davas koeficientovat - tam po tom zakliknuti ti tu sumu celu prehodi to toho druheho policka , ktore hovori o tom, ze tuto sumu koeficientujes. A na konci roka ti Alfa vypocita ten rocny koeficient sama a aj ti sama vypocita ten rozdiel, a zapise ho do toho 4.kvartalu. A ja si vzdy poznacim do tej evidencie DPH, ktoru si vytlacim, ze aky je koeficient, ale zakladam si aj tu rekapitulaciu, lebo tam pekne vidis, ktore su to tie sumy prepocitane koeficientom
Ďakujem veľmi pekne. To zvýraznené: Veď pri každom zápise zakliknem, že chcem koeficientovať. Ale len tie vstupy, ktoré si sama určím. Pri ostatných neklikám na prepočet koeficientom.
0 0
svetluska55 svetluska55

svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

ano, tak.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý deň, prosím Vás, robím dodatočné DP k DPH a keď som si vytlačila evidenciu DPH, tak v rekapitulácii DPH - Odpočítanie danie je na riadku 21 - Rozdiel medzi odpočítanou daňou v zdaňovacom období a daňou vypočítanou za rok podľa § 50 ods. 4 suma -40,52 Eur. Neviem zistiť, ako ten rozdiel vznikol.
Pri riadnom DP k DPH bola vlastná daňová povinnosť 438,82 Eur. Keďže som zistila chybu, teraz podávam dodatočné DP k DPH za 1.Q. 2012. Vyšiel mi NO v sume 56,97 Eur a rozdiel medzi riadnym a dodatočným DP je v sume 495,79 Eur.
V rekapitulácii DPH - odpočítanie dane je v r. 21 - Rozdiel medzi odpočítanou daňou v zdaňovacom období a vypočítanou daňou za rok podľa § 50 ods. 4 suma -40,52 Eur. ( v riadnom DP k DPH tam bola suma 11,26 Eur.) Prosím Vás, čo je to za rozdiel? Ako vznikol? Prečo je tam mínusová hodnota? Môže to byť tým, že mi vyšiel NO? Ďakujem pekne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

V rekapitulácii DPH - odpočítanie dane je v r. 21 - Rozdiel medzi odpočítanou daňou v zdaňovacom období a vypočítanou daňou za rok podľa § 50 ods. 4 suma -40,52 Eur.



Prosím Vás, odkiaľ sa tam tá suma zobrala? DPH som prepočítavala koeficientom. Ešte doplním, že v DDP k DPH mi vyšiel rozdiel oproti riadnemu vo výške - 495,79 Eur. Má to niečo s tým spoločné?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Posúvam.
Mondes, prečo si nezavoláš do Krosu - na hotline to vyriešiš behom pár minút.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Tak to ma ani nenapadlo. Vďaka, idem volať.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý večer, prosím Vás, pri prepočte DPH na vstupe sa mi v histórii koeficientu dole v tabuľke zobrazí:

Priebežné výsledky za mes 1 - 3, a zobrazí sa ročný koeficient a rozdiel? Totižto ten rozdiel sa mi zobrazuje aj v rekapitulácia DPH - odpočet dane v kolonke: Rozdiel medzi odpočítanou daňou v zdaňovacom období a daňou vypočítanou za rok podľa § 50 ods. 4.

Volala som do Krosu, pani sa mi snažila pomôcť, skúšala, ale jej to do tejto kolonky nič nehodilo. Vraj to až na konci roka sa má prepočítať ročný koeficient. Ale neviem prečo mne to už prepočítava teraz. Alebo je to len informatívne? A dokonca je to v mínusovej hodnote. Prosím Vás, poraďte mi, či to mám správne, pretože podávam DDP k DPH a nechcem to nejak zbabrať. Takže chcem len vedieť, či tá suma v rekapitulácii DPH v kolonke "Rozdiel medzi odpočítanou daňou v zdaňovacom období a daňou vypočítanou za rok podľa § 50 ods. 4. " má tam byť alebo nie. A taktiež v histórii DPH v časti Koeficient. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať