Zavrieť

Porady

Náklady prenášané na zákazníka

Vedel by mi niekto poradiť, lebo, prepáčte za výraz, ale ja sa už z toho neviem VYSOMÁRIŤ. Jedná sa o pracovné cesty konateľa, kde časť nákladov prenášam na zákazníka. Podľa uzatvorenej dohody má konateľ zo zákazníkom podpísanú dohodu o tom, že na sl. cesty je používané súkromné vozidlo konateľa a celková náhrada /jedná sa o pracovné cesty mimo s. r. o. , dva dni, čiže aj ubytovanie, strava/je podľa dohody určená náhrada - amortizácia vo výške 0,32 eur/km. Ja zaúčtujem "cesťák" (PHM, cestovné náhrady, diety na 512/211 a úhradu 365/221. Ako mám vyfakturovať a následne zaúčtovať dohodnutú amortizáciu zákazníkovi- mi fa tržby z predaja služieb - jedná sa o poradenstvo. Vzniká dvojité účtovanie. Mám bločky za PHM, parkovné, fa za ubytovanie, ktoré dokladujeme k cest. príkazu. Auto sa požíva aj na súkromné účely. PHM účtujem priamo do spotreby (501), . Ako fakturovať dohodnutú náhradu (0,32eur/km), neviem to VYROVNAŤ....poraďte, kto vie ako na to....prosím, je to ákesi prešpekulované
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    PHM bolo by dobré, keby ste učtovali najprv na sklad 112 a až potom do spotreby na 501.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Johana20 Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť, lebo, prepáčte za výraz, ale ja sa už z toho neviem VYSOMÁRIŤ. Jedná sa o pracovné cesty konateľa, kde časť nákladov prenášam na zákazníka. Podľa uzatvorenej dohody má konateľ zo zákazníkom podpísanú dohodu o tom, že na sl. cesty je používané súkromné vozidlo konateľa a celková náhrada /jedná sa o pracovné cesty mimo s. r. o. , dva dni, čiže aj ubytovanie, strava/je podľa dohody určená náhrada - amortizácia vo výške 0,32 eur/km. Ja zaúčtujem "cesťák" (PHM, cestovné náhrady, diety na 512/211 a úhradu 365/221. Ako mám vyfakturovať a následne zaúčtovať dohodnutú amortizáciu zákazníkovi- mi fa tržby z predaja služieb - jedná sa o poradenstvo. Vzniká dvojité účtovanie. Mám bločky za PHM, parkovné, fa za ubytovanie, ktoré dokladujeme k cest. príkazu. Auto sa požíva aj na súkromné účely. PHM účtujem priamo do spotreby (501), . Ako fakturovať dohodnutú náhradu (0,32eur/km), neviem to VYROVNAŤ....poraďte, kto vie ako na to....prosím, je to ákesi prešpekulované
    sro ma auto v prenajme ... alebo sro preplaca cestovne nahrady konatelovi?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Johana20 Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť, lebo, prepáčte za výraz, ale ja sa už z toho neviem VYSOMÁRIŤ. Jedná sa o pracovné cesty konateľa, kde časť nákladov prenášam na zákazníka. Podľa uzatvorenej dohody má konateľ zo zákazníkom podpísanú dohodu o tom, že na sl. cesty je používané súkromné vozidlo konateľa a celková náhrada /jedná sa o pracovné cesty mimo s. r. o. , dva dni, čiže aj ubytovanie, strava/je podľa dohody určená náhrada - amortizácia vo výške 0,32 eur/km. Ja zaúčtujem "cesťák" (PHM, cestovné náhrady, diety na 512/211 a úhradu 365/221. Ako mám vyfakturovať a následne zaúčtovať dohodnutú amortizáciu zákazníkovi- mi fa tržby z predaja služieb - jedná sa o poradenstvo. Vzniká dvojité účtovanie. Mám bločky za PHM, parkovné, fa za ubytovanie, ktoré dokladujeme k cest. príkazu. Auto sa požíva aj na súkromné účely. PHM účtujem priamo do spotreby (501), . Ako fakturovať dohodnutú náhradu (0,32eur/km), neviem to VYROVNAŤ....poraďte, kto vie ako na to....prosím, je to ákesi prešpekulované
    Ak konatel používa na pracovné cesty súkromné motorové vozidlo nezahrnuté do obch.majetku firmy, bloky o nákupe PHM neúčtuješ. Má nárok na sadzbu základnej náhrady+spotrebu PHM v zmysle zákona o cestovných náhradách.

    Náklady prenášané na zákazníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.