Zavrieť

Porady

DDP - doklady k dani z príjmu

Vzhľadom k tomu , že som k januáru 2006 zrušila pracovný pomer v organizácii , budem si podávať daňové priznanie sama. Zamestnávateľ mi vyhotovil Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch za rok 2005 , kde okrem iného uviedol , že som mala zaplatené príspevky na doplnkové dôchodkové poistenie v určitej výške . Moja otázka znie , či toto potvrdenie postačí ako príloha k daňovému priznaniu / ako nárok na odpočítanie nezdan. časti / alebo je potrebné ešte aj potvrdenie z dôchodkovskej správcovskej spoločnosti.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    Myslím. že keď je to v Potvrdení .... od zamestnávateľa, už netreba dokladať potvrdenie z DDS. Ja má od zamestnávateľa tiež Potvrdenie ..... kde je vyčíslené DDP , ale nepresahuje čiastku 12000, tak ešte k DP priložím Potvrdenie o životnom poistení, ktoré si platím sama. Keďže čiaska spolu presahuje 12000,- môžem si v DP uplatniť len 12000,-.
    Ale počkaj na názor iných.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Zamestnanci, ktorým príspevky zrážal zamestnávateľ, nemusia dokladovať potvrdením od poisťovni.
    Viac v pokyne z DRSR.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    IVEB
    Vzhľadom k tomu , že som k januáru 2006 zrušila pracovný pomer v organizácii , budem si podávať daňové priznanie sama. Zamestnávateľ mi vyhotovil Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch za rok 2005 , kde okrem iného uviedol , že som mala zaplatené príspevky na doplnkové dôchodkové poistenie v určitej výške . Moja otázka znie , či toto potvrdenie postačí ako príloha k daňovému priznaniu / ako nárok na odpočítanie nezdan. časti / alebo je potrebné ešte aj potvrdenie z dôchodkovskej správcovskej spoločnosti.?
    Aj keď si v januári zrušila PP, môžeš požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane a nemusíš sa trápiť s DPriznaním. Ešte to do 15.2. stíhaš.

    DDP - doklady k dani z príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.