Zavrieť

Porady

Nemecko>Slovensko>Nemecko a DPH

Zdravim,

takze na uvod - sme neplatca DPH + Firma je platcom DPH pre sluzby prijmane/dodavane do clenskych statov podla par. 7a.

Modelove situacia:
Dostanem od nemeckej firmy fakturu za napisanie reklamnych textov. ?Samozdanim? ich na Slovensku. Texty dalej upravime a predame ich zase spät do Nemecka - niekedy fyzickym osobam (tym to predam aj s DPH na fakture?), niekedy firmam (?ti si to samozdania).

Je to tak spravne? Len mi to pride zvlastne, kedze sa zaplati DPH 2x, co mi ako spravne nepride
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ak si "neplátca DPH" tak nikomu DPH nefakturuješ. Ty si len povinný podľa §7a odviesť v tomto prípade DPH z prijatej faktúry za služby z Nemecka. Ak ide o dlhodobú činnosť /DE-SK-DE/ tak by bolo lepšie sa registrovať podľa §4.

    Lolnar je offline (nepripojený) Lolnar

    Lolnar
    Fajn, to s tym odvedenim DPH mi je jasne. Len si potom nie som isty, ci koncovy odberatel v Nemecku musi odviest DPH tiez, i ked mna sa to priamo netyka, kedze to neplatim ja, len ma to zaujima.

    Takze teda toto mi je uz jasne- nemecka firma mi vystavi fakturu bez DPH. Ja si ju na Slovensku odvediem.

    Len teraz dalej - predam to dalej v Nemecku fyzickej osobe, nemam mu vystavit fakturu s DPH? A co v pripade, ak to predam firme, ona si tiez neodvedie DPH?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Lolnar, veď som Ti to napísal v prvej vete, Ty nikomu nefakturuješ DPH, nie si "plátca DPH", takže ani do Nemecka DPH nefakturuješ.

    Nemecko>Slovensko>Nemecko a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.