Zavrieť

Porady

s.r.o. v strate tretí rok

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ahojte poraďáci!
Neviem, kde by som zadala tému, tak teda som v ekonom.analýze.
Účtujem pre s.r.o., dva roky po sebe vykazovali stratu /2003,2004/ momentálne to vyzerá tak, že aj rok 2005 bude stratový. Nemôžu byť v žiadnom prípade?? Ešte to môžem napraviť.
Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
A prečo by nemohli?
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ja som len počula, že ak s.r.o. ja 3 roky po sebe v strate, musí vyhlásiť konkurz. Kde by som sa dozvedela viac, prosím!!
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Laura1
Ja som len počula, že ak s.r.o. ja 3 roky po sebe v strate, musí vyhlásiť konkurz. Kde by som sa dozvedela viac, prosím!!
Odkiaľ to máš ? Podľa môjho názoru nič také slovenský právny poriadok neobsahuje .
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Možno som niečo zle pochopila...tak teda nie je to pravda?? Môže byť s.r.o. tri roky po sebe v strate?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dovolím si na tomto mieste zopakovať svoj názor:

http://www.porada.sk/showpost.php?p=147565&postcount=7
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Laura1
Možno som niečo zle pochopila...tak teda nie je to pravda?? Môže byť s.r.o. tri roky po sebe v strate?
Nezáleží na počte rokov, ale na výške straty. Strata, alebo súčet strát nesmie byť tak veľký, aby sa dostal do úpadku. Na to daj pozor. Od 1.1.2006 platí nový zákon o konkurze a vyrovnaní kde v § 11 ods.2 sa píše:
"Dlžník v úpadku je povinný podať návrh na vyhlásenie konkurzu do 30 dní, od kedy sa dozvedel alebo sa pri zachovaní odbornej starostlivosti mohol dozvedieť o svojom úpadku. Túto povinnosť v mene dlžníka má rovnako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho orgánu dlžníka, likvidátor dlžníka a zákonný zástupca dlžníka."
Katija
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Tak teda v roku 2005 môže bez problémov vykázať stratu?? /rok 2003,2004 stratový/Mne to vyhovuje, budem mať menej problémov. Vďaka
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Katija: No a teraz neviem, čo to znamená " do úpadku" prosím vysvetli mi to!!
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Laura1
Katija: No a teraz neviem, čo to znamená " do úpadku" prosím vysvetli mi to!!
Myslela som to tak, aby strata neznížila majetok spoločnosti tak, že majetok bude menší ako záväzky spoločnosti.
"§ 3

(1) Dlžník je v úpadku, ak je platobne neschopný alebo predlžený. Ak dlžník podá návrh na povolenie reštrukturalizácie alebo návrh na vyhlásenie konkurzu, rozumie sa tým, že je v úpadku.

(3) Predlžený je ten, kto je povinný viesť účtovníctvo podľa osobitného predpisu, 1) má viac ako jedného veriteľa a hodnota jeho záväzkov presahuje hodnotu jeho majetku. "
Katija
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Betka, pozri aj tu :

http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=konkurzy%2A
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Tak, v úpadku už zrejme sú, nakoľko základné imanie je 200.000,- a strata len v roku 2004 je 513.000,- Sk.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Laura1
Tak, v úpadku už zrejme sú, nakoľko základné imanie je 200.000,- a strata len v roku 2004 je 513.000,- Sk.
Je to pravdepodobné. Ak ti vychádza v súvahe mínusové vlastné imanie, oznám to štatutárom, že spoločnosť je v úpadku. Čo bude ďalej záleží od nich. Katija
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ahojte, som tu zas!

Trochu Vám priblížim moju situáciu:
Ja účtujem pre tú firmu od 2005. Mám počiatočné stavy:
411 : 200.000,-
431: -513.000,-

Výsledovku zatiaľ za rok 2004 mi nedali, určite boli v mínuse aj v r. 2003 aj v 2004. Oni si to zrejme preúčtovali všetko koncom roka 2004 na účet 431.
V roku 2005 zatiaľ vykazujem stratu, ešte budú faktúry vydané, ale maximálne do takej výšky, aby rok 2005 nebol stratový - Napriek tomu stále budú v mínuse 313.000,- .

Ako mám postupovať?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Laura1
Ahojte, som tu zas!
Trochu Vám priblížim moju situáciu:
Ja účtujem pre tú firmu od 2005. Mám počiatočné stavy:
411 : 200.000,-
431: -513.000,-
Výsledovku zatiaľ za rok 2004 mi nedali, určite boli v mínuse aj v r. 2003 aj v 2004. Oni si to zrejme preúčtovali všetko koncom roka 2004 na účet 431.
V roku 2005 zatiaľ vykazujem stratu, ešte budú faktúry vydané, ale maximálne do takej výšky, aby rok 2005 nebol stratový - Napriek tomu stále budú v mínuse 313.000,- .
Ako mám postupovať?
Pozri, keď poznáš počiatočné stavy, tak si vieš urobiť aj počiatočnú súvahu s tým, že sumu z 431 dáš pre tento účel na účet 429. No a ako som už písala, ak bude nie základné, ale vlastné imanie mínusové, tak je spoločnosť v úpadku. Možno už aj rok, alebo dva. Ty ako účtovník sama od seba nič s tým nemôžeš urobíť. Valná hromada každý rok schvaľuje ročnú účtovnú závierku, takže štatutári to pravdpodobne vedia, ak sú v úpadku. Ja by som ich, ale upozornila na nový zákon o konkurze a vyrovnaní a na povinnosti a sankcie, ktoré im z neho vyplývajú. Katija
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
A na trestnoprávnu zodpovednosť štatutárov ...
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ešte Vás poprosím:
Ak by som v roku 2005 mala predsa zisk - uhradím niečo zo strát z minulých rokov, vytvorím rezervný fond. - Zo zisku nemusía platiť dane?!
Prepáčte, že som nechápavá - niečo také robím prvý rok.
Ďakujem
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Laura1
Ešte Vás poprosím:
Ak by som v roku 2005 mala predsa zisk - uhradím niečo zo strát z minulých rokov, vytvorím rezervný fond. - Zo zisku nemusía platiť dane?!
Prepáčte, že som nechápavá - niečo také robím prvý rok.
Ďakujem
Ak bude mať spoločnosť v roku 2005 zisk, bude ho treba najprv zdaniť, až potom sa môže zdanený zisk rozdelovať podľa rozhodnutia valnej hromady. Dá sa použiť aj na úhradu strát minulých rokov. Spoločníci však môžu urobiť aj iné opatrenie napr. zvýšiť základné imanie, alebo proste uhradiť straty minulých rokov (aj keď s takýmto riešením som sa ja ešte nikdy v praxi nestretla). Ako sa rozhodnú, tak budeš účtovať. Katija
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Z dosiahnutého zisku sa dá podľa zákona o dani z príjmov uplatniť odpočet strát max. 5 rokov dozadu, čiže samotnú daň platiť nebude
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Veľmi pekne ďakujem za odpovede a trpezlivosť.
Vieš, oni sa rozhodnú podľa toho, ako im poradím - preto som sa toľko vypytovala.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

bendži
Z dosiahnutého zisku sa dá podľa zákona o dani z príjmov uplatniť odpočet strát max. 5 rokov dozadu, čiže samotnú daň platiť nebude
Súhlasím, ale iba v prípade ak spoločnosť vykazovala daňové straty. Katija
0 0
Načítať ďalšie