Zavrieť

Porady

Auto v leasingu

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať,či môžem požičať auto, ktoré splácam leasingovke, na podnikanie SZČO, na základe zmluvy o nájme vozidla. Ak áno,aké náklady si uplatním v účtovníctve: PHM,opravy,údržba.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    lila114 Pozri príspevok
    nie,to nie je pre mňa
    A o čom je potom tá otázka?
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať,či môžem požičať auto, ktoré splácam leasingovke, na podnikanie SZČO, na základe zmluvy o nájme vozidla. Ak áno,aké náklady si uplatním v účtovníctve: PHM,opravy,údržba.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    lila114 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať,či môžem požičať auto, ktoré splácam leasingovke, na podnikanie SZČO, na základe zmluvy o nájme vozidla. Ak áno,aké náklady si uplatním v účtovníctve: PHM,opravy,údržba.

    Ďakujem
    začnem odzadu: - náklady si uplatníš tie, čo Ti vznikli, teda opravy, údržba áno. PHM len na km, kedy auto využívaš Ty
    - áno, zmluva o nájme vozidla - avšak nezabudnúť na nejakú klauzulu o pokutách, ktoré vzniknú za obdobie používania tohto auta....nie som právnik, takže presne, ako to do zmluvy zakomponovať Ti nepoviem..... A keď náhodou nevieš na čo myslím - namerajú prekročenú rýchlosť, odfotia nedovolené predbiehanie a pod. - neskúma sa (teda od 1.7. sa myslím skúmať nebude), kto je za volantom. Pokutu platí vlastník, resp. držiteľ vozidla (no a v prípade auta na leasing si držiteľom Ty)
    - prečítaj si leasingovú zmluvu, či vôbec môžeš poskytnúť predmet leasingu tretej osobe. Ak to v zmluve nemáš vyslovene napísané a chceš to urobiť, musíš leasingovku požiadať o dodatok v tomto zmysle.....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Je rozdiel, či je to jednorazové požičanie, vtedy ide o §8 alebo dlhodobé §7. Vtedy musí mať na to živnostenské oprávnenie.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    marjankaj Pozri príspevok
    Je rozdiel, či je to jednorazové požičanie, vtedy ide o §8 alebo dlhodobé §7. Vtedy musí mať na to živnostenské oprávnenie.
    áno, máš pravdu, avšak napriek tomu je úplne na začiatku zmluva s leasingovkou - má právo zapožičať predmet leasingu 3. osobe?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...inak, občas aj bez sarkastických poznámok odpovedám na otázky. A áno, koľkokrát ma napadá, má ten človiečik vôbec oprávnenie na podnikanie? Už sa ani nepýtam, radšej, na aké. Minimálne polovica dotazujúcich netuší o čom je ich ŽL (teda, čo konkrétne to obsahuje). Kým by sme sa tohoto dopátrali, tak už fakt na nič neodpovieme

    lila114 je offline (nepripojený) lila114

    lila114
    Ta otazka je jasna,pokial nemas zaujem odpovedat,nechapem na co sa zapajas,bez zbytocnych prispevkov,pre buducnost

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    lila114 Pozri príspevok
    Ta otazka je jasna,pokial nemas zaujem odpovedat,nechapem na co sa zapajas,bez zbytocnych prispevkov,pre buducnost
    ....ale... čože sa nám tu zase narodilo ?! ...ďakujem za vyjadrenie, už sa určite k Tvojim príspevkom vyjadrovať nebudem

    ....prečítaj si, o čom to tu je...
    ....prečítaj si, na čo som reagovala....

    lila114 je offline (nepripojený) lila114

    lila114
    tictac7, môj komentár sa netýkal teba ale marjankaja, ktorý/á, mi nedokázal odpovedať normálnym spôsobom. Tebe samozrejme za odpoveď ešte raz ďakujem

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    lila114 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať,či môžem požičať auto, ktoré splácam leasingovke, na podnikanie SZČO, na základe zmluvy o nájme vozidla. Ak áno,aké náklady si uplatním v účtovníctve: PHM,opravy,údržba.

    Ďakujem
    lila114 Pozri príspevok
    nie,to nie je pre mňa
    lila114 Pozri príspevok
    Ta otazka je jasna,pokial nemas zaujem odpovedat,nechapem na co sa zapajas,bez zbytocnych prispevkov,pre buducnost
    Marjankaj je z dediny, okná mal do dvora, na dvore kopa hnoja.
    Tak sa nediv, že nevie odpovedať na tvoje sofistikované otázky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.