Zavrieť

Porady

Vznik s.r.o. a náklady

Ahojte,
chcel by som poradiť, s.r.o. vznikla 14.07.05 a bolo tam len vklad 200000,-
všetky výdavky so založením spoločnosti, kolky overovania a taktiež založený účet v banke, kde sú len bankové poplatky. Môžu, resp. musia
sa tieto náklady účtovať v tomto roku a urobiť daňové priznanie, kde bude strata, nakoľko táto firma zatiaľ nefunguje.? Prosím o radu. ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Matúš12
    Ahojte,
    chcel by som poradiť, s.r.o. vznikla 14.07.05 a bolo tam len vklad 200000,-
    všetky výdavky so založením spoločnosti, kolky overovania a taktiež založený účet v banke, kde sú len bankové poplatky. Môžu, resp. musia
    sa tieto náklady účtovať v tomto roku a urobiť daňové priznanie, kde bude strata, nakoľko táto firma zatiaľ nefunguje.? Prosím o radu. ďakujem pekne.
    Spoločnosť existuje pol roka, a teda sa musí účtovať o každom vynaloženom halieri. Výdavky vynaložené na zriadenie spoločnosti sú zriaďovacími výdavkami a účtuješ o nich, účtuješ o založení s.r.o., účtuješ o všetkých jej ďalších operáciách /napr. na bankovom účte. DP podávaš bez ohľadu na HV, resp. daňovú stratu. Tú si napr. môžeš odpočítať v budúcom období. Presne pozri priložený link:
    http://www.porada.sk/t5910-p4-vznik-sro.html
    Naposledy upravil evina : 12.02.06 at 07:19

    kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

    kaktusy
    Keďže firma vykazuje v prvom roku podnikania iba náklady, nemôže vykázať stratu, pretože nemá žiadna výnosy, ako pravdepodobne predpokladám. Z uvedeného dôvodu zriaďovacie výdavky časovo rozlíši a do nákladov ich dá v budúcom roku.

    hupka je offline (nepripojený) hupka

    uctovnicka hupka
    Určite to tak nie je. Náklady vzniknuté v roku 2005 musíš zaúčtovať do roku 2005 a vykážeš stratu. Nevadí, že neboli žiadne výnosy, firma len žačína podnikať a keď to pôjde v r.2007-8, bude zisk a stratu z roku 2005 si umoríš. Platí to, čo je uvedené v príspevku č.2.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kaktusy
    Keďže firma vykazuje v prvom roku podnikania iba náklady, nemôže vykázať stratu, pretože nemá žiadna výnosy, ako pravdepodobne predpokladám. Z uvedeného dôvodu zriaďovacie výdavky časovo rozlíši a do nákladov ich dá v budúcom roku.
    Tento postup je nesprávny. Ani jedno z tvrdení nemá oporu v zákone o účtovníctve ani v Postuppoch...ani v žiadnom inom zákone. Potvrdila to už aj Hupka v príspevku 4, ale nesúhlas duplikujem znova, aby náhodou zadávateľ nepostupoval podľa tohoto návodu .

    kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

    kaktusy
    Ja len uvádzam to, ako nás usmerňovali na DÚ, že keďže nemáme výnosy, nemôžeme vykázať stratu. Nechcem nikoho zavádzať, ale keď som DP prerobila podľa toho ako bolo povedané na DÚ, tak mi to potom zobrali.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    kaktusy
    Ja len uvádzam to, ako nás usmerňovali na DÚ, že keďže nemáme výnosy, nemôžeme vykázať stratu. Nechcem nikoho zavádzať, ale keď som DP prerobila podľa toho ako bolo povedané na DÚ, tak mi to potom zobrali.
    Tiež je však potrebné povedať, že pri vyčísľovaní daňového základu sa vychádza z účtovného hospodárskeho výsledku ... a ďalšie riešenia už len nadväzujú na túto skutočnosť.

    kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

    kaktusy
    AVO
    Tiež je však potrebné povedať, že pri vyčísľovaní daňového základu sa vychádza z účtovného hospodárskeho výsledku ... a ďalšie riešenia už len nadväzujú na túto skutočnosť.
    a ešte som zabudla dodať, že s.r.o. vznikla v decembri

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kaktusy
    Ja len uvádzam to, ako nás usmerňovali na DÚ, že keďže nemáme výnosy, nemôžeme vykázať stratu. Nechcem nikoho zavádzať, ale keď som DP prerobila podľa toho ako bolo povedané na DÚ, tak mi to potom zobrali.
    Takéto vyjadrenia DÚ ma z profesionálneho hľadiska veľmi mrzia

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kaktusy
    a ešte som zabudla dodať, že s.r.o. vznikla v decembri
    Bez ohľadu na to,že vznikla v decembri, platí, čo napísala AVO.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    kaktusy
    a ešte som zabudla dodať, že s.r.o. vznikla v decembri
    Nič to nemení na skutočnosti, že účtovná jednotka má zaúčtovať všetky účtovné prípady, ktoré sa týkajú účtovného obdobia, za ktoré zostavuje účtovnú závierku. Účtovná jednotka je povinná premietnuť do účtovníctva všetky známe skutočnosti v časovej a vecnej súvislosti s účtovným obdobím.

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Ak bol zriadený účet novej sro vkladom 500 sk jedným zo spoločníkov, mám to účtovať ako pôžičku účet 365 a pokladňou vrátiť?
    sro vznik 1.7.
    bank. výpis 13.6. 500,- založenie
    18.6. splatenie ZI
    20.6. poplatky
    úrok

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Áno. Ide o záväzok voči spoločníkovi.
    Naposledy upravil Lila : 05.09.06 at 11:37

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.