Zavrieť

Porady

kedy podávať štatistické výkazy

Prosím, potrebovala by som múdru odpoveď na hlúpu otázku:
kedy má firma povinnosť podávať štatistické výkazy?
Usporiadat
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Vyplynie to z toho, čo firma robí napr., ak robí zahraničný obchod, má povinnosť podávať intrastat(samozrejme za určitých podmienok). Myslím, že neexistuje nariadenie, ktoré by všeobecne určovalo kto musí a kto nemusí podávať štatistiku.
Čo sa týka štátnych inštitúcií, tie musia všetky niečo podávať.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ďakujem. Mne sa jedná o klienta, ktorý sa bojí, že MOŽNO musí podávať nejaké výkazy a keďže o tom sám nič nevie, chce zodpovednou urobiť mňa. A ešte to chce mať podchytené zmluvou, aby to bolo na koho zvaliť...
Zatiaľ nič nepodával, ale nie som si istá, či je to v poriadku... Nechcem mať zlý spánok kvôli štatistikám
Zahraničný obchod nerobí, všetko je v rámci Slovenska.
0 0
Germany Germany

Germany je offline (nepripojený) Germany

Ak bude mať povinnosť podávať nejaké štatistické výkazy (aspoň u mojich klientov je to tak - aj u mňa), tak Štatistický úrad mu zašle tlačivá aj s poučením. Buď ich bude musieť vypĺňať mesačne, alebo ročne. INTRASTAT bol už spomínaný vyššie. Myslím, že iné povinnosti voči štatistike a pod. nie sú.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Germany
Ak bude mať povinnosť podávať nejaké štatistické výkazy (aspoň u mojich klientov je to tak - aj u mňa), tak Štatistický úrad mu zašle tlačivá aj s poučením. Buď ich bude musieť vypĺňať mesačne, alebo ročne. INTRASTAT bol už spomínaný vyššie. Myslím, že iné povinnosti voči štatistike a pod. nie sú.
Super! Potešenie na mojej strane
Ďakujem.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

M0NIKA
Prosím, potrebovala by som múdru odpoveď na hlúpu otázku:
kedy má firma povinnosť podávať štatistické výkazy?
Niekto múdry raz povedal, že len odpoveď vie byť niekedy hlúpa. Dúfam, že moja tam nepatrí ( ): vtedy, keď ju k tomu písomne vyzve príslušný úrad. Nemusí to vždy byť len úrad štatistický.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ľudia, ste úžasní!!!!
Veľmi Vám ďakujem.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Ešte ma napadlo, že pri vzniku každej novej sročky zasiela SŠU hlásenie, ktoré treba už len podpísať a odoslať.
Čo sa týka pokút za nepodanie alebo oneskorené podanie, vedie Daňový úrad. Ostatné inštitúcie sú benevolentné(zatiaľ).

Hlavne si z toho netreba robiť ťažkú hlavu. Keby aj štátu chýbali nejaké peniaze, určite si cestu nájde. Napr. schváli nejaký zákon, že podávať mesačné výkazy poisťovní, štatistické výkazy a ďalšie hlúposti budeme na daňový úrad. A daňový úrad si už napočíta čo bude potrebovať, aj spätne.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Má niekto skúsenosť?

Keď prídu štatistické výkazy obyčajnou poštou /nie doporučenou/ a statočne ich budem ignorovať , myslíte, že sa niečo stane???
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Muška
Má niekto skúsenosť?

Keď prídu štatistické výkazy obyčajnou poštou /nie doporučenou/ a statočne ich budem ignorovať , myslíte, že sa niečo stane???
Pri zachovaní tohto statočného postoja aj po urgencii - možná pokuta. Aj v ťažkých tisícoch.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Peter, ale čo keď som ich nedostala? Veď tie obálky sú také veľkéééééé a trčia zo schránky a tak....
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Muška
Peter, ale čo keď som ich nedostala? Veď tie obálky sú také veľkéééééé a trčia zo schránky a tak....
.... vidím, že Tvoja statočnosť je značne neoblomná!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Peter,
popíšem Ti moje skúsenosti. Klienti, ktorí mi to priniesli, tak som im to vypísala....a vypisujem, lebo ŠÚ nám odvtedy proste nedá pokoj. Klienti, ktorí to bez môjho vedomia praskli do koša /niektorí už aj pred 2 rokmi/ , tak majú pokoj.
No a fčul just prišli mne
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula


Muška, STRELEC,
som mimo témy, ale neodolala som zaklincovať vašu rozpravu
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Paulinka neklincuj pridaj názor.......mám robiť mŕtveho chrobáka.???
Tzn., že už by som svoje daňové priznanie nerobila na schodoch DÚ 31.3., ale musela by som mať aj svoje účto urobené každý mesiac
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
skúste yuknúť aj tu:

http://www.porada.sk/showthread.php?...B9tatistick%E9
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

OK Vladi, tak skúsim chvíľku počkať ....a hin sa hukáže
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Nas otravoval statisticky urad jeden cas tiez. Mysleli sme si, ze to robi kazdej takej prevadzke ako mame my. Ked sme zistili po niekolkorocnom poctivom vypisovani tlaciv, ze to nie kazdeho poctia vyplnovanim takehoto tlacivka, tak sme ich slusne poziadali nech si najdu inu obet a zatial to vyslo, uz druhy rok mame pokoj, len sem-tam cez telefon sa nas nieco pani so St.ur. opyta...
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Muška
OK Vladi, tak skúsim chvíľku počkať ....a hin sa hukáže
..Mušenka ako Ťa poznám, keď u Teba zazvonia prichýliš ich ako každého a ani si nevšimneš, že sú zo ŠÚ..a budeš v drápoch štatistiky
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Muška
Paulinka neklincuj pridaj názor.......mám robiť mŕtveho chrobáka.???
Tzn., že už by som svoje daňové priznanie nerobila na schodoch DÚ 31.3., ale musela by som mať aj svoje účto urobené každý mesiac
Muška, mňa s tým otravovali minulý rok a volali-urgovali dovtedy, kým som neposlala. Chceli odo mňa len príjmy, teda tak ako ty účto som si nerobila, len spočítala a vyplnila výkaz. Kontrolovať správnosť údajov nechodia , takže môžeš aj odhadom (kvalifikovaným ).
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Muška
Paulinka neklincuj pridaj názor.......mám robiť mŕtveho chrobáka.???
Tzn., že už by som svoje daňové priznanie nerobila na schodoch DÚ 31.3., ale musela by som mať aj svoje účto urobené každý mesiac
Muska my sme sa uspesne 3 roky hrali na mrtveho chrobaka a vlani nam prisla upomienka aj s vyhrazkou ze to budu pokutovat, tak sme to odovzdali...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať