Zavrieť

Porady

nejde mi zvuk na notebooku

Ahoj mam notebook- Lenovo G560 a stale mam problem so zvukom.

Pozerala som film original na DVD, na druhy den mi uz zvuk nesiel. Pise mi,ze "nie je nainstalovane zvukove vystupne zariadenie".

Cosi mam naistalovat a ako sa tomu vyhnut? Mam operc. sys.: Windows7 , 64-bitova verzia.
Dakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janyke je offline (nepripojený) Janyke

    Janyke
    Ak nie je nainstalovane tak ho treba manualne doinstalovat. Takto laikovi je to tazko vysvetlit a mozes viac veci pokazit ako opravit. Skus zabehnut za nejakym technicky zdatnejsim kamaratom. Podobne veci robievam kamaratkam za kavu ;-)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    jahoszmsk
    je zaujímavé že po prehratí filmu sa samovoľne "stratil" zvuk.
    Tiež si myslím, keďže:
    Pozerala som film original na DVD, na druhy den mi uz zvuk nesiel. Pise mi,ze "nie je nainstalovane zvukove vystupne zariadenie".
    Je tu potom niekoľko "možností":
    A) katynka nechtiac stlačila kombináciu kláves a zvukové zariadenie "vypla";
    B) katynka po ukončení príjemného sledovania DVD urobila nejakú akciu a zvukové zariadenie jednoducho "odinštalovala".

    Zvukové zariadenie (po našom zvuková karta) je súčasť vybavenia NB a je ovládaná tzv. ovládačmi. Zvuková karta (ZK) je tam, len Windows nevie (keďže nemá ovládač) kam má poslať zvukové dáta, nevie o tom, že ZK je na NB.
    V prípade A - pozrieť (podľa manuálu), či ZK nie je vypnutá (naprk. kombinácia FN+F10 - záleží na type).
    V prípade B - pozrieť do Správcu zariadení>Hardware, či je ZK zobrazovaná, prípadne dať opraviť ovládač. Ak nepomôže a ZK sa zobrazuje, odinštalovať, reštartovať NB a OS sám zistí, že niečo je v ňom a nájde pre to ovládač (ktoré má vo väčšine prípadov v sebe).
    Ale pokiaľ sa v tom nevyzná - radšej to dať urobiť skúsenejšiemu, aby sa nenarobilo viac škody.

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    ak by aj katynka zvukové zariadenie vypla, nepísalo by jej, že zvukové zariadenie odinštalovala.
    nebudem kopírovať, rovno napíšem odkaz na riešenie obdobného problému, win je podobný.
    http://support.microsoft.com/kb/948481/sk

    katynka5555 je offline (nepripojený) katynka5555

    katynka5555
    ked prejdem myskou na zvuk povie mi ,ze nie je naistalovane ,ked som dalaopravit automaticky napisalo mi ,ze "zvukove zariadenie je vypnutte", ako ho zapnem prosim vas ?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak sa ti podarí, skoč do Správcu zariadení (Tento počítač, PTM>Vlastnosti>Správca zariadení), nájdi si Sound, video a game controllers, otvor to, nájdi zvukovú kartu, PTM klik a ak je tam napísané Povoliť tak povoľ. Potom vo Vlastnosti (po povolení) by si mala vidieť Zariadenie pracuje správne.

    nejde mi zvuk na notebooku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.