Zavrieť

Porady

prešvihla som ochrannu lehotu môžem byť ešte aj tak na PN

Dobrý den, k 30.04.2012 som dostala vypoved. Bola som sa nahlasiť na Urade práce. Ale chcela by som ešte do leta byť PN? Môžem? Oplatí sa to? nevadí, že už mi vypršala ochranna lehota?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martinko klingačik Pozri príspevok
    bola som v tej firme 6 rokov
    V prípade PN-ky máš nárok na nemocenské z dobr.nem.poistenia. Podmienku 270 dní máš splnenú. PN si daj vystaviť ako DPO a odnes priamo do SP. Neviem, z akého vymer.základu si platíš DNP, ak DNP trvá menej ako 26 týždňov, nemocenské bude z minima.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    martinko klingačik Pozri príspevok
    Dobrý den, k 30.04.2012 som dostala vypoved. Bola som sa nahlasiť na Urade práce. Ale chcela by som ešte do leta byť PN? Pytas sa, ci by si chcela ? Môžem? Mozes. Oplatí sa to? Co znamena, ci sa to oplati? nevadí, že už mi vypršala ochranna lehota? Nevadi ,akurat ze PNka, ktora zacne od zajtra, uz nebude platena.
    V texte

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martinko klingačik Pozri príspevok
    Dobrý den, k 30.04.2012 som dostala vypoved. Bola som sa nahlasiť na Urade práce. Ale chcela by som ešte do leta byť PN? Môžem? Oplatí sa to? nevadí, že už mi vypršala ochranna lehota?
    Ak máš splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia zo zamestnania, nárok na nemocenské (z minima)ti vznikne aj neskôr, ak sa pred začiatkom PN-ky prihlásiš na celý balík dobr.poistenia. Nezabudni uhradiť pomernú časť poistného a po skončení PN-ky sa z DNP odhlásiť.
    Kopiu PN-ky treba odovzdať na UP - počas poberania nemocenského sa preruší poberanie dávky v nezamestnanosti - znovu sa obnoví po ukončení PN.
    Mám Dnp ale končí až 13.7, vtedy vyprší. Pýtam sa: Ak pôjdem po ochrannej lehote na PN dostanem nemocenské?, alebo budem bez finnancií marodovať?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Veronika,
    nemôže si dať zadávateľ vypísať 2x PN , 1 x zo zamestnania z dátumom 7.5. ved lekár vie spätne tri dni vypísať PN a druhú z DNP z dátumom 7.5. detto?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Xanti Pozri príspevok
    Veronika,
    nemôže si dať zadávateľ vypísať 2x PN , 1 x zo zamestnania z dátumom 7.5. ved lekár vie spätne tri dni vypísať PN a druhú z DNP z dátumom 7.5. detto?
    neviem či by to v SP prešlo - neskúšala som ...
    Na spätné vypísanie PN musí mať lekár dôvod (v tomto prípade to vidím skôr ako špekuláciu)

    prešvihla som ochrannu lehotu môžem byť ešte aj tak na PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.