Zavrieť

Porady

Word 2007, ako prednastaviť písmo

Vo Worde 2007 je prednastavené písmo Calibri 11. Toto prednastavené písmo sa zmeniť. Neviem si však spomenúť ako. Kto mi poradí. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fredy27 je offline (nepripojený) fredy27

    fredy27
    jarka.banska Pozri príspevok
    Vo Worde 2007 je prednastavené písmo Calibri 11. Toto prednastavené písmo sa zmeniť. Neviem si však spomenúť ako. Kto mi poradí. Ďakujem.

    Nastavenie predvoleného písma zaistí, že v každom novom otvorenom dokumente sa použijú nastavenia písma, ktoré ste vybrali a nastavili ako predvolené. Predvolené písmo sa použije v nových dokumentoch, ktoré sú založené na aktívnej šablóne, obyčajne je to šablóna s názvom Normal.dotx. Môžete vytvoriť iné šablóny, v ktorých použijete iné predvolené nastavenia písma.


    Poznámka. V programe Microsoft Office Word 2007 môžete rýchlo a jednoducho formátovať celý dokument a pomocou motívu dokumentu vytvoriť profesionálny a moderný vzhľad. Motív dokumentu je skupina možností formátovania, ktorá obsahuje farebnú schému (množinu farieb), schému písiem (množinu písiem pre nadpisy a telo textu) a schému efektov (množinu riadkov a efektov výplne).


    Nastavenie predvoleného písma


    • Ak už dokument obsahuje naformátovaný text s vlastnosťami, ktoré chcete použiť, vyberte tento text.

    Ak začínate pracovať s prázdnym dokumentom, prejdite na krok 2.

    • Na karte Domov kliknite na položku pre otvorenie dialógového okna Písmo a potom kliknite na kartu Písmo.



    • Vyberte možnosti, ktoré chcete použiť pre predvolené písmo, ako je napríklad štýl a veľkosť písma. Keď ste vybrali text v kroku 1, vlastnosti vybratého textu sú nastavené v dialógovom okne.
    • Kliknite na položku Predvolené a potom na tlačidlo Áno.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nástroje>Možnosti>Zobraziť>Zobrazenie> Prehľad a Normálne-možnosti označiť štvorček> Písmo konceptu a v Názov si nastav svoje písmo.
    Fredy srdečná vďaka. Celý tento postup som vykonala opakovane aj pred napísaním môjho dotazu, ale problém je v tom, že zvolené nastavenie sa neuloží a pri opätovnom otvorení dokumentu sa mi znova objaví "Calibri 11 ....."
    Ale aj tak srdečná vďada

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Akosi Ti zabudli zdôrazniť, že si musíš otvoriť šablónu Normal.dotx. Tam vykonať zmeny a uložiť.
    Odporúčam sa pozrieť aj na iné parametre. U mňa hlavne šírka okrajov.
    Potom je dobre si túto šablónu niekde uložiť. Len nie na disk C. Pri prípadnej oprave či novej inštalácii bude nahradená "pôvodnou".

    Word 2007, ako prednastaviť písmo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.