Zavrieť

Porady

problém s tlačením Word 2007

najprv takto - mám jednu obsiahlejšiu prácu, ktorá na začiatku obsahuje "obsah", ale " s aktívnymi prepojeniami". - vytvorený wordom(2007)....

teraz však potrebujem dokument rozdeliť na 2 časti - a teda obsah je v samostatnej časti a "prepojenia" sú neaktívne.... (ale je to v použiteľnom stave.)

ak dám však tlačiť (ešte ani nezačne), (len "prebehne" dokument), a v obsahu tam, kde boli čísla strán, sa zobrazí niečo v zmysle - chybné prepojenie, čo je mi úplne jasné, lebo hlavnú časť dokumentu som "odrezal"

ako sa dá prosim vás niečo takéto vyriešiť?., nejako " na čas" odstrániť to prepojenie, aby ten obsah ostal použiteľný.....

VDAKA !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Jurho Pozri príspevok
    najprv takto - mám jednu obsiahlejšiu prácu, ktorá na začiatku obsahuje "obsah", ale " s aktívnymi prepojeniami". - vytvorený wordom(2007)....

    teraz však potrebujem dokument rozdeliť na 2 časti - a teda obsah je v samostatnej časti a "prepojenia" sú neaktívne.... (ale je to v použiteľnom stave.)

    ak dám však tlačiť (ešte ani nezačne), (len "prebehne" dokument), a v obsahu tam, kde boli čísla strán, sa zobrazí niečo v zmysle - chybné prepojenie, čo je mi úplne jasné, lebo hlavnú časť dokumentu som "odrezal"

    ako sa dá prosim vás niečo takéto vyriešiť?., nejako " na čas" odstrániť to prepojenie, aby ten obsah ostal použiteľný.....

    VDAKA !!!
    Áno, dá sa to odstrániť. Treba ísť cez Možnosti programu Word, záložka Zobraziť a tam je na spodku časť Možnosti tlače. Treba odznačiť zaškrtávacie pole "Aktualizovať polia pred tlačou".

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Jurho Pozri príspevok
    hmm.... skúsil som.... ale nič....

    zapnúť, vypnúť, kombinácie,... ale nič...

    stále - ked teda už vyhodím hlavnú časť dokumentu, na ktorú sa obsah odkazuje, .. a dám tlačiť.. tak ho prebehne.. - a v obhahu, ( a i v zozname obrázkov a tabuliek).... texty ostanú....... ale tam, kde má byť číslo strany, je "Chyba!, nenašlo sa prepojenie"


    hmm?...
    Mozes korektny obsah skopirovat a s prikazom prilepit specialne ho bud ulozit ako neformatovany text (ktory si budes musiet naformatovat podla potreby) alebo ako obrazok. Ani text ani obrazok sa uz zmenou v texte dasich stran menit nebude.
    Pre potreby tlace je to vyhovujuce.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Jurho Pozri príspevok
    hmm.... skúsil som.... ale nič....

    zapnúť, vypnúť, kombinácie,... ale nič...

    stále - ked teda už vyhodím hlavnú časť dokumentu, na ktorú sa obsah odkazuje, .. a dám tlačiť.. tak ho prebehne.. - a v obhahu, ( a i v zozname obrázkov a tabuliek).... texty ostanú....... ale tam, kde má byť číslo strany, je "Chyba!, nenašlo sa prepojenie"


    hmm?...
    Tak potom je tu ešte jedna možnosť.

    Ono totiž ten obsah je hyperlinkové prepojenie a preto keď zdroj toho prepojenia odstrániš, tak ti bude hlásiť chybu. Preto bude treba najprv tie prepojenia odstrániť, resp. skonvertovať na obyčajný text.

    Hyperlinkové prepojenie sa odstraňuje klávesovou skratkou CTRL+Shift+F9. AK chceš odstrániť prepojenie celého obsahu, treba si ho vyselektovať (vysvietiť) alebo jednoducho vybrať celý text skratkou Ctrl+A.

    Takže ak cheš len jeden dokument s obsahom, urob si kópiu toho dokumentu, stlač Ctrl+A, potom Ctrl+Shift+F9 a potom môžeš vymazať všetko ostatné okrem toho obsahu. Ten obsah bude ako obyčajný text, možno bude podčiarknutý, ale to už ľahko zmeníš. Všetko ostatné zostane - názvy kapitol aj čísla strán.

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    hmm.... skúsil som.... ale nič....

    zapnúť, vypnúť, kombinácie,... ale nič...

    stále - ked teda už vyhodím hlavnú časť dokumentu, na ktorú sa obsah odkazuje, .. a dám tlačiť.. tak ho prebehne.. - a v obhahu, ( a i v zozname obrázkov a tabuliek).... texty ostanú....... ale tam, kde má byť číslo strany, je "Chyba!, nenašlo sa prepojenie"


    hmm?...

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Ty potrebuješ ten obsah uložiť ako samostatný dokument alebo len vytlačiť obsah?

    denne73 je offline (nepripojený) denne73

    denne73
    Ahoj mám windovs 7 a mam nainštalovanu tlačiaren HP laser jet 1020. Z ničoho nič mi prestala tačiaren fungovať . Vypisuje že je nečinná.ja som do toho teda poiem vám totálny laik no skušala som znova pridať spominnu tlačiaren a vypisujemy chybu 0x00000002. No ja už fakt neviem čo s tým a potrebujem tlačiť prace do školy.. prosím odborníci raďte.))) Ďakujem

    problém s tlačením Word 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.