Zavrieť

Porady

Stavba na cudzom pozemku a daňovo uznané náklady

Firma vlastní a prevádzkuje kaviareň v parku. Na priľahlom pozemku, ktorý však už nie je v jej vlastníctve (patrí mestu) by chcela pre deti zákazníkov vybudovať detské ihrisko (preliezky, šmýkalka, hojdačky, atď.). Firma nemá záujem o odkúpenie pozemku, chcela by požiadať o povolenie na stavbu ihriska na pozemku mesta. Môže si firma na základe takto získaného súhlasu (resp. môže mesto udeliť takýto súhlas?) uplatniť vo svojom účtovníctve vzniknuté náklady súvisiace s výstavbou ihriska ako daňovo uznané? Mohla by firma na základe získaného súhlasu takúto stavbu aj odpisovať? Alebo musí mať pozemok, kde chce stavať (so súhlasom) prenajatý?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Prosím poraďte mi, mám podobný prípad ako vyššie. SZČO má prenajatý priestor vrátane priľahlej záhrady. K prevádzke dal urobiť detské ihrisko vrátane úpravy terénu. Mám dve faktúry - jednu na úpravu terénu, druhú na výstavbu detského ihriska. Celková hodnota je 2135 (900+1235). Môžem to zaúčtovať ako obstaranie majetku - stavba v jednom alebo zvlášť zaúčtovať úpravu plochy a zvlášť obstaranie detského ihriska?

    Ďakujem.

    Stavba na cudzom pozemku a daňovo uznané náklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.