Zavrieť

Porady

Stavba na cudzom pozemku

Zdravim,
idem stavat na v podstate cudzom pozemku, je to pozemok znamej, aku zmluvu potrebujem mat s majitelom pozemku aby som mohol byt investorom a stavebnikom ja a zaroven ziadat o stavebne povolenie a kolaudovat atd .. na moje meno ?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    yoyo74 je offline (nepripojený) yoyo74

    yoyo74
    Ide o to, ze v bducnosti, resp. od zaciatku stavby chcem byt majitelom stavby ja, ako investor, pozemok kupila ta znama...

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Mala by na to stačiť spomínaná zmluva s majiteľkou pozemku. Do nej zahrnúť všetky požiadavky obidvoch strán. Prípadne doplniť zmlivou o budúcej zmluve ( resp. podmienky predkupného práva atď: ...).
    Celá vec je zbytočne zamotaná. Tá stavba je robená na klúč?
    Ak ano, treba do ZoD dať podmienku vlastnictva stavby ( aj keď pozemok má iného vlastníka) až do vyrovnania vzájomných pohľadávok, garancie a riešenie problémov pri reklamácii ... (najlepšie určiťe pradí právnik - nebude to robiť prvý krát - dúfam.).
    Prípadne u notára spísať kompletné splnomocnenie o poverení jednať ( splnomocnení) vo všetkých úkonoch týkajúcich sa vyhotovenie diela.

    Ten pávnik je ale asi najlepšia cesta.

    Stavba na cudzom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.