Zavrieť

Porady

Zostatok na vyšlej zahraničnej faktúre

Vystavili sme do zahraničia faktúru.Odberateľ nám zaplatil čiastku z tej faktúry a nejakých 30 EUR nezaplatili.Keď som sa spýtala konateľa, tak povedal, že tých 30 EUR mám zlikvidovať interne.Chcem sa opýtať či poznáte nejaký spôsob likvidácie zostatku/ t.j. spôsob zaúčtovania/ na vyšlej faktúre okrem vystavenia dobropisu na 30 EUR.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    odpis 546/311
    pozri sa však poriadne na bankový výpis. Stáva sa, že odberateľ dá príkaz na úhradu celej sumy, ale banka si strhne poplatky /tých 30 EUR by tomu zodpovedalo/ a pripíše nižšiu sumu. Zvykne to však byť na výpise uvedené. Ak nie priamo na výpise, potom na avíze o pripísanej čiastke - závisí od tej-ktorej banky. V takom prípade by si vyrovnala celú sumu pohľadávky a rozdiel zaúčtovala na bankové poplatky.

    miruka je offline (nepripojený) miruka

    miruka
    Pozerala som aj to avízo, banka nestrhla poplatky a odberateľ si ani skonto neuplatnil.Neviem teda akým účtovným zápisom vyrovnať tú pohľadávku, aby mi vypadla zo salda.
    Naposledy upravil miruka : 12.05.12 at 09:38
    Paula Máš ho hneď v prvom riadku v príspevku č.2
    Tweety Ach jaj, zas niekto si to poriadne neprečíta.Vedela by si, ak by si si prečítala predch. príspevok.

    miruka je offline (nepripojený) miruka

    miruka
    Jaj ďakujem vám pekne, no priznám sa naozaj som si až teraz všimla ten zápis, keď ste ma na to upozornili.

    Zostatok na vyšlej zahraničnej faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.