Zavrieť

Porady

Prosim o radu

Dobry den.Sem autodopravce na slovensku.ale jezdim pro ceskou firmu. Sem platce dph,ale jim dph nevykazuji. Jak potom vykazu dph zde sk.Velmi pekne dekuji.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Záleží od toho - čo prepravujete (tovar, osoby...?), odkiaľ - kam prepravujete (vrámci EU, mimo EU...) - každý prípad treba posúdiť individuálne...

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Josef Novak Pozri príspevok
    Je to tak ze sem zivnostnik zde na sk. Ale jezdim pro firmu-spedici z cr. Jezdim staty eu.
    Môj názor: Za predpokladu, že som platiteľom registrovaným na SK a poskytujem dopravné služby (preprava tovaru) českej špedičnej spoločnosti - platiteľovi dane registrovanom v ČR, pričom prepravujem tovar len medzi štátmi EU (nie tovar z EU do štátov mimo EU a naopak), tak by som fakturovala pod mojim IČ DPH (SK) českej špedičnej firme bez DPH (miesto dodania služby je podľa §15/1 miesto, kde má môj odberateľ sídlo a daňová povinnosť sa prenáša), fa by som vystavila podľa §73. Uvedenú službu by som neuviedla do DP, ale uviedla v súhrnnom výkaze so znakom 2.
    s.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.