Zavrieť

Porady

má to ešte zmysel?

Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
gymka Pozri príspevok
Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?
...a čo ???
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

mrk sem,mozno najdes nejake rady : http://www.porada.sk/t15978-panicka-porucha.html
5 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

či to má ešte zmysel žiť? či moja cesta už neskončila? cítim sa strašne, bojím sa chodiť do práce, nevidím východisko, keby bolo aspoň vidieť nejakú nádej
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Asi by bolo dobré nájsť si nových priateľov, ktorí majú rovnaké záľuby, koníčky - chodiť do prírody, kúpiť si psa, začať študovať na univerzite tretieho veku, začať vyrábať hrnce...

Skús na zoznamke niekoho nájsť - je kopa takých ľudí ako ty, len nemajú odvahu začať niečo nové...

s.
1 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

asi mi neuveríš, ale nemám na to peniaze, dnes je 14. mája a do výplaty mám 100 eur.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
gymka Pozri príspevok
Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?
gymka Pozri príspevok
či to má ešte zmysel žiť? či moja cesta už neskončila? cítim sa strašne, bojím sa chodiť do práce, nevidím východisko, keby bolo aspoň vidieť nejakú nádej
...moja mama zvykne vravievať ...

" Nikdy nie je tak zle , aby ešte aj horšie nemohlo byť ..."

a ja dodávam

" Nádej zomiera posledná ..."

No v niektorých prípadoch je každá rada drahá ...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zabudla si dodať, že si aj nevďačná - máš deti, prácu, nie si odkázaná na pomoc druhých a nevážiš si to.
Samozrejme, chorobu nepodceňujem a lieč sa.Ale mnoho krásneho nechceš vidieť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

gymka Pozri príspevok
Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?
MÁ TO ZMYSEL- ešte si mladé dievča, 50 r.-akurát začína skutočný život...
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

gymka Pozri príspevok
či to má ešte zmysel žiť? či moja cesta už neskončila? cítim sa strašne, bojím sa chodiť do práce, nevidím východisko, keby bolo aspoň vidieť nejakú nádej
nájdi si nejakého partnera,to ti pomože -nejakého slušného, asi mladšieho o niečo a tak...
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

gymka Pozri príspevok
asi mi neuveríš, ale nemám na to peniaze, dnes je 14. mája a do výplaty mám 100 eur.
ale ano uverím, ale prístup k internetu máš. Skús na zoznamke nájsť nejakú spriaznenú dušu, s ktoru si občas vyjdeš von do prírody. Je tam naozaj nádherne, len to treba vidieť a chcieť vidieť.
Nie je to všetko, ale nejako začať musíš...
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

ako? kde začať? prečítala som veľa kníh o pozitívnom myslení a modlitbách, o všetkom možnom a stále sa točím v kruhu. nemám sa na čo tešiť. skôr naopk. ked si spomeniem, že zajtra idem do práce, začne ma zvierať úzkosť pri srdci.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

gymka Pozri príspevok
ako? kde začať? prečítala som veľa kníh o pozitívnom myslení a modlitbách, o všetkom možnom a stále sa točím v kruhu. nemám sa na čo tešiť. skôr naopk. ked si spomeniem, že zajtra idem do práce, začne ma zvierať úzkosť pri srdci.
knihy sú od veci...-tie ti nepomožu, škoda času...
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

a čo pomôže???????
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

gymka Pozri príspevok
a čo pomôže???????
Vždy sa snažiť nájsť na svojej situácii niečo pozitívne. Napríklad si sama - dobré je, že nemáš na krku napríklad alkoholika. Bojíš sa ísť do práce - dobré je, že nejakú máš.
9 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

gymka Pozri príspevok
asi mi neuveríš, ale nemám na to peniaze, dnes je 14. mája a do výplaty mám 100 eur.
Moja kamarátka /má 42 rokov/ je po tretej chemoterapii. Lieči leukémiu, čaká na darcu kostnej drene.
Chce zúfalo žiť, nepoddáva sa, má nádej, že sa vylieči a všetko sa na dobré obráti.

Nechcem gymka, aby toto vyzeralo ako klišé.
Napíš, čo považuješ za svoj kardinálny problém a hlavne si to ujasni.
Je to finančný problém, je to panická porucha?...asi oboje...
V prvom rade treba liečiť psychiku a potom sa dá riešiť finančná situácia a napríklad hľadať aj nová láska.
Áno, aj láska. Vo dvojici je život iný a ľahšie sa zvláda. Aj deti Ťa potrebujú. Mama je mama a je len jedna!

Rozprávaš nemecky? Aspoň kuchynskú nemčinu? Ak áno, nasmerujeme Ťa, ako sa zamestnať ako opatrovateľka v Rakúsku a finančné problémy sa vyriešia behom kvartálu....napríklad


Gymka, pokiaľ človek nie je nevyliečiteľne chorý, veci sa dajú riešiť. Nevyriešia sa problémy z večera do rána, ale postupne sa to všetko dá.
Veď nie si sama. Aj tu sú ľudia so svojimi starosťami a bolesťami a väčšina z nás sa už ocitla v situácii, keď sa cítila bezradne a dostala sa z toho.
Prvý krok si možno urobila práve teraz. Povedala si, že máš problém a možno aj tu je slamka, s ktorou sa neutopíš.
23 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Moja kamarátka /má 42 rokov/ je po tretej chemoterapii. Lieči leukémiu, čaká na darcu kostnej drene.
Chce zúfalo žiť, nepoddáva sa, má nádej, že sa vylieči a všetko sa na dobré obráti.

Nechcem gymka, aby toto vyzeralo ako klišé.
Napíš, čo považuješ za svoj kardinálny problém a hlavne si to ujasni.
Je to finančný problém, je to panická porucha?...asi oboje...
V prvom rade treba liečiť psychiku a potom sa dá riešiť finančná situácia a napríklad hľadať aj nová láska.
Áno, aj láska. Vo dvojici je život iný a ľahšie sa zvláda. Aj deti Ťa potrebujú. Mama je mama a je len jedna!

Rozprávaš nemecky? Aspoň kuchynskú nemčinu? Ak áno, nasmerujeme Ťa, ako sa zamestnať ako opatrovateľka v Rakúsku a finančné problémy sa vyriešia behom kvartálu....napríklad


Gymka, pokiaľ človek nie je nevyliečiteľne chorý, veci sa dajú riešiť. Nevyriešia sa problémy z večera do rána, ale postupne sa to všetko dá.
Veď nie si sama. Aj tu sú ľudia so svojimi starosťami a bolesťami a väčšina z nás sa už ocitla v situácii, keď sa cítila bezradne a dostala sa z toho.
Prvý krok si možno urobila práve teraz. Povedala si, že máš problém a možno aj tu je slamka, s ktorou sa neutopíš.
krásne napísané- danushka ma chce asi rozplakať...-toto by mali vytesať niekam do kameňa...-danushka je velká pani...
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

po nemecky viem veľmi dobre, ale neviem si predstaviť, že ja chorá by som sa mala o niekoho starať, ved pomaly sa treba starť o mňa. Ste všetci veľmi zlatí, že mi radíte, mám pocit, že niekoho zaujímam, dakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nemám síce 50, ale aj to bude tiež to mám, že do roboty a z roboty, ale 3x do týždňa si idem zacvičiť, mám psa ktorý ma momentálne tak zamestnáva, že nie je čas rozmýšľať..... a teda je stále nad čím netreba sa poddávať, treba si nájsť niečo načo sa budeš tešiť, cvičenie ktoré robím je hromadné, je fajn vyvetrať si hlavu. pred rokom som napríklad chodila na keramický krúžok bolo to super, odporúčam.
7 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

gymka Pozri príspevok
či to má ešte zmysel žiť? či moja cesta už neskončila? cítim sa strašne, bojím sa chodiť do práce, nevidím východisko, keby bolo aspoň vidieť nejakú nádej
Vždy má zmysel žiť,tvoja cesta určite neskončila,mala by si si nájsť niekoho,kto Ti bude oporou.Viem,že sa to ľahko hovorí,ale takto to vidím ja.Ako manželia sme si jeden druhému oporou,lebo viem,že jej sa môžem zdôveriť ozaj so všetkým
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

SilMar Group Pozri príspevok
ale ano uverím, ale prístup k internetu máš. Skús na zoznamke nájsť nejakú spriaznenú dušu, s ktoru si občas vyjdeš von do prírody. Je tam naozaj nádherne, len to treba vidieť a chcieť vidieť.
Nie je to všetko, ale nejako začať musíš...
no neviem-tie zoznamky na nete sú teraz plné všelijakých úchylakov...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať