Zavrieť

Porady

úč. program Pohoda - výstupy pre DU

ahojte, volalli mi z DU, že som im poslala zlú zostavu, nakoľko používam Pohodu, volala som do zákazníckeho centra, kde mi pani povedala, že mám používať výstup - export - formát FDF. Myslím, že tento formát sa používa pre elektronickú komunikáciu, či sa mýlim? Potrebujem zaslať klientovi mesačný prehľad zo ZČ, aby si ho mohol vytlačiť a už len zaniesť na DU, prosím som z tých zostáv jeleň, ktorú použiť? zasielala som pdf, no vraj tá nie je zhodná zo zostavami na DU, poradí mi niekto??? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    poradím ti takto: v pohode vyexportuj prehľad ako xml súbor, ten otvor v eDane, skontroluj ho v eDane a ulož ako pdf súbor cez eDane. potom to pdf vytlač a dú nemá nárok namietať

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    pohoda nemá totiž korektné pdf súbory ak ich vytváraš priamo - to je taký malý nedostatok a keď to skenujú na dú, vyhadzuje im to kopu chýb.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    kimart Pozri príspevok
    uff, ďakujem, jednoduchšie to nejde?
    to nie je zložité. ak nechceš aby ti vyvolávali správcovia, musíš to tak urobiť

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    prečo si nevygenerujete identifikátor a prístup na ezú? je to jednoduché a rýchle a nestojíš radu v podateľni dú

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    kimart Pozri príspevok
    A ešte jedna blbá otázka, ako to vyexportujem ako xlm súbor?
    koľko rokov robíš v pohode?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    kimart Pozri príspevok
    A ešte jedna blbá otázka, ako to vyexportujem ako xlm súbor?
    podobne ako do sociálnej poisťovne

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ešte ti poradím jedno: ak máš v personalistike nastavené u adresy zamestnanca číslo domu na viac ako 7 znakov xxxx/xxx musíš to číslo zredukovať len na číslice za lomítkom aby to bolo v prehľade korektné

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    a na záver: eDane ti vytvoria fdf + pdf súbor . v adobe reader otváraj fdf súbor pred tlačou

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    ono aj tak sa mi to zdá dosť zložité, chcela som to stiahnuť z Pohody a len cez kľúč odoslať klientovi..:-(, tak myslím, že pri tých 6-tich zamestnancoch, to budem mať rýchlejšie keď to nahodím manuálne

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    kimart Pozri príspevok
    ono aj tak sa mi to zdá dosť zložité, chcela som to stiahnuť z Pohody a len cez kľúč odoslať klientovi..:-(, tak myslím, že pri tých 6-tich zamestnancoch, to budem mať rýchlejšie keď to nahodím manuálne
    nie ja som lenivý a preto to tak robím - je to jednoduchšie. do sociálnej tiež robíš výkazy manuálne? potom načo máš soft?

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    chod na konkretny mesiac daj sa na prehlad a dole v zostave je export /ten co pouzivat do ZP/ vyexportuj si to a uloz niekde do PC, potom to vytlac, tento subor beru ked ho podavas na podatelnu, ked posielas elektronicky tak ides cez vrchnu listu v konkretnej mzde, ale ked papierovo tak cez tento export.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    export do xml na 8 klikov: mzdy apríl/záznam/odoslanie prehľadu o príjmoch/ďalší/áno/dokončiť/ďalší/ a uložiť kde chceš

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    korduľa Pozri príspevok
    chod na konkretny mesiac daj sa na prehlad a dole v zostave je export /ten co pouzivat do ZP/ vyexportuj si to a uloz niekde do PC, potom to vytlac, tento subor beru ked ho podavas na podatelnu, ked posielas elektronicky tak ides cez vrchnu listu v konkretnej mzde, ale ked papierovo tak cez tento export.
    nesúhlasím - ten pdf súbor nebude nikdy korektný (na prvý krát)
    Naposledy upravil srska : 14.05.12 at 21:43 Dôvod: doplnený text

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    výhodou načítania exportovaného xml súboru do formuláru v eDane je to, že ten formulár nemá nedostatky - je ušitý pre daňovú správu a vytvorenie pdf z tejto aplikácie + vytlačenie nevykazuje pri skenovaní na dú chyby

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    už som v e-dane preniesla údaje, tak dúfam, že ešte sa mi to podarí uložiť, aby sa to dalo odoslať e-mailom, ´dakujem za pomoc

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Nikdy mi z DU nevrátili Prehľad na prepracovanie, generujem ich povelom Export tak ako to má Pohoda v návode. A nie je to vôbec zložité.
    Otvoríš si mzdy za konkrétny mesiac, v tlačových zostavách vyberieš Prehľad o príjmoch zo závislej činnosti (a ako druhý výstup aj časť V), klikneš dolu na Export, skontroluješ, prípadne opravíš údaje, dátumy a pod., dáš dokončiť a vyberieš, kam to uložíš.
    A potom si s tým už môžeš robiť čo chceš, posielať klientom alebo vytlačiť a podať....
    ak podávaš elektronicky, tak to dáš iba Záznam/Odoslanie prehľadu o príjmoch a postupuješ ďalej....nemám s tým problém a príde mi to jednoduchšie ako generovanie a preklápanie do e-dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.