Zavrieť

Porady

úhrada faktúry sms-kou

Ahojte poraďáci,
v našej firme je všetko možné a zasa raz sa stretávam s niečím, čo som sa doposiaľ ešte nestretla, a síce. Úhrada faktúry bola realizovaná prostredníctvom SMS, cena SMS 10 €. Je to faktúra od spoločnosti Autovia - za inzerciu. Túto faktúru som účtovala ako klasický náklad 518. Teraz mi došla faktúra od operátora, kde mi túto SMS fakturuje ako platbu za služby cez mobil s 0% DPH. Túto položku mám zaúčtovať ako 513? alebo ako inak netuším a tiež neviem, ako si to spárujem s úhradou. Čo vy nato?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Neviem ako chceš pomôcť. Úhrada faktúry sa predsa realizuje buď z bankového účtu alebo z pokladne v hotovosti.
    Tak isto keď si kúpiš cez SMS ku lístok na MHD, tak to raz musíš zaplatiť, či už dobitím kreditu alebo úhradou faktúry.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ja by som pravdepodobne účtovala na faktúre od operátora účet 378 a faktúru za inzerciu by som uhradila interným dokladom oproti 378

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Faktúrou od operátora uhradíš priamo faktúru od Autovie.

    Osobne by som to účtovala (ak to program dovolí):
    fa od operátora (celá suma) ....... / 321
    spotrebované služby ...... 518* /
    DPH k službám ........ 343*/
    úhrada fa ...... 321/
    nikitka115 myslím, že by sa hodil viac účet 379 - keďže je to záväzok

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    http://www.porada.sk/t193937-uctovan...-r-2012-a.html .. posledný príspevok ... či? ( ... nepôjde o poskytnutie úveru, resp. kreditu ..? ... aj keď je jasné, že nejde o platobnú kartu ... ale ...)
    Naposledy upravil promont maja : 17.05.12 at 04:10
    nikitka115 asi aj ja by som postupovala spôsobom, ktorý používam pri účtovaní platobnej debetnej karty

    úhrada faktúry sms-kou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.