Zavrieť

Porady

Preplatok DzP poštou a ERP

Prajem pekný deň.
Chcem sa spýtať vrátili nám preplatok z DzP -cez poukážku poštou, keď si ho pôjdem vyzdvihnúť tak budem mať hotovosť ako to mám zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve? a mám tento preplatok keďže bude v hotovosti dať ako vklad do pokladne- ERP? ERP mám len na úhrady faktúr,ktoré mi hradia v hotovosti .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Pokiaľ sa ERP využíva len na úhrady faktúr, máte aj druhú účtovnú pokladňu (predpokladám) na bežné hotovostné operácie. Preplatok zaúčtujete cez účtovnú pokladňu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kaja211 Pozri príspevok
    Takaže ak som dobre pochopila tak to mám zaúčtovať ako ostatný príjem daňový a nie osobný vklad podnikateľa do pokladne ako som si myslela?
    Je to príjem , ktorý neovplyvňuje základ dane.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Ešte dodám,
    - v pohľadávkach voči DÚ by si mala mať evidovaný tento preplatok dane, tým pádom to bude úhrada preplatku /pohľadávky/ - nedaňový príjem v hotovosti

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    Takaže ak som dobre pochopila tak to mám zaúčtovať ako ostatný príjem daňový a nie osobný vklad podnikateľa do pokladne ako som si myslela?

    Bebak76 je offline (nepripojený) Bebak76

    Bebak76
    Dobry den,
    chcem sa opytat, ci mozem prijat preplatok za elektriku šekom, ked neprijmam ziadne iné trzby v hotovosti a nepouzivam ERP ? Velmi pekne dakujem vopred za pomoc.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Bebak76 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcem sa opytat, ci mozem prijat preplatok za elektriku ...nie je Tvoja tržha v zmysle zákona o erp.... šekom, ked neprijmam ziadne iné trzby v hotovosti a nepouzivam ERP ? Velmi pekne dakujem vopred za pomoc.
    v texte

    Preplatok DzP poštou a ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.