Zavrieť

Porady

zmena bankoveho uctu + nedolozene vypisy

zdravim, zalozil som si zivnost 1.2.2012, som student a pouzivam studentsky ucet bez poplatku v Slovenskej sporitelni vylucne na podnikanie (nahlaseny na DU), sukromny ucet mam v Tatra banke.

problem je ten, ze v niektorych mesiacoch som mal nulovy obrat, cize ziadne pohyby a v SLSP vyhotovia vypis len vtedy, ak bol na ucte uskutocneny pohyb. To je ale aj tak jedno, lebo papierove vypisy nemam aktivovane a ako som sa dozvedel, emailove vypisy niesu danovym uradom akceptovane. Vyhotovenie vypisu na poziadanie stoji 1€ za stranu a tie 4€ za 4 strany by som uz prezil a zaplatil zo sukromnych penazi. Necham si teda za par eur vyhotovit vypisy za predosle mesiace.

chcem sa ale spytat: mam dalsi otvoreny ucet, konkr. v Zuno, ktory mam otvoreny uz asi pol roka a za predhadzajuce mesiace som tam mal uz nejake sukromne obraty, je zdarma a zasielaju vypisy aj ked nemam obrat. Taktiez je tam mesacny vypis postou zdarma, ktory mozem dolozit danovemu uradu. Ak chcem zacat pouzivat ucet na podnikanie od 1. juna v Zuno banke, staci ak na DU nahlasim ukoncenie pouzivania uctu v SLSP ku dnu 31.05.2012 a nasledne nahlasim novy Zuno ucet ku dnu 1.6.2012. Slo by to takto? Ucet v Zuno mam ale otvoreny uz asi pol roka. Zostatky na oboch uctoch v SLSP aj v ZUNO budu samozrejme na prelome mesiacov 0,00€. Nasledne si necham vyhotovit vypisy za prechadzajuce mesiace v SLSP, poplatok za vypisy mi bude zauctovany v mesiaci Jun, nech sa mi to zbytocne nemiesa v uctovnictve. Nasledne budem nadalej vyuzivat ucet v SLSP na sukromne ucely od Juna 2012. Bude to takto v pohode? Danovy urad teda nebudu zaujimat obraty v mesiacoch, kedy boli dane ucty vyuzivane na sukromne ucely, ucet Zuno do Maja 2012 a ucet SLSP od Juna 2012, tak to teda chapem.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zmena bankoveho uctu + nedolozene vypisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.