Zavrieť

Porady

Vrátenie odmeny - mínusová výplata?

Dobrý deň,

chcem Vás všetkých poprosiť o pomoc.
Zamestnancovi bola v januári 2012 vyplatená odmena podľa §118 ZP na základe dohody o vyplatení stabilizačnej odmeny v nemalej výške. V dohode sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodli, že zotrvá v pracovnom pomere 24 mesiacov. Ak odíde zamestnanec skôr je povinný alikvótnu časť tejto odmeny vrátiť.
Odmena zamestnancovi bola v januári 2012 vyplatená cez výplatnú pásku. Zamestnanec však k 31.5.2012 ukončí pracovný pomer so zamestnávateľom a teda je potrebné vysporiadať aj alikvótnu čiastku tejto odmeny, t.j. vrátiť zo strany zamestnanca. Ak však túto odmenu dám do výplaty ako mínusovú hodnotu výjde mi celková hodnota výplaty mínusová a to v nemalej výške.
Prosím poraďte akým spôsobom vysporiadať soc.poistenie, zdravotné poistenie a daň.
Vopred veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja by som to nevysporiadavala cez hrubu mzdu.
    Mne to pripada ako dohodnuta pokuta za skorsie ukoncenie PP, stiahla by som ju zamestnancovi z cistej mzdy, pripadne ziadala od neho vratenie zbytku, ak by to bolo viac ako posledna cista mzda.
    ďakujem aj nad touto možnosťou som uvažovala. A ako by si prosim Ťa vysporiadala SP, ZP, daň?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    jtomeckova Pozri príspevok
    ďakujem aj nad touto možnosťou som uvažovala. A ako by si prosim Ťa vysporiadala SP, ZP, daň?
    Ja by so mto nevysporiadavala specialne.
    Raz tu odmenu dostal a boli z nej odvedene odvody aj dan.
    to, ze ma nejaku jej cast vratit je predmetom dohody medzi nim a zamestnavatelom, je to v podstate pokuta za nedodrzanie niecoho.
    Nemyslim si, ze pokuta by mala byt v hrubom, ide o pokutu, ktoru zaplati zamestnanec "zo svojho" , teda z cistej mzdy.
    Pravdepodobne ani cista mzda stacit nebude, ked tak ratam, treba s nim dohodnut zrazky zo mzdy + pripadne nejake splatky neskor.

    Vrátenie odmeny - mínusová výplata?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.