Zavrieť

Porady

zivotne poistenie

Kedze sa stale prehrabavam v zakonoch,neviem si spomenut,kde som citala o uplatneni nezdanitelnej casti zakladu dane v nasledujucom pripade:
Ide o zivotne poistenie s jednorazovym poistnym dohodnutym na dobu 35 rokov. Dalej bolo na potvrdeni napisane:V zdanovacom obdobi roku 2001 v sume 25014,-Sk.
Z tych rôznych clankov som pochopila, ze ja mu mozem uplatnit odpocet iba 714,-Sk ,t.j. alikvotne / 25O14 : 35 /.
Stretli ste sa s takymto pripadom? Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    AnitaMartinska
    Kedze sa stale prehrabavam v zakonoch,neviem si spomenut,kde som citala o uplatneni nezdanitelnej casti zakladu dane v nasledujucom pripade:
    Ide o zivotne poistenie s jednorazovym poistnym dohodnutym na dobu 35 rokov. Dalej bolo na potvrdeni napisane:V zdanovacom obdobi roku 2001 v sume 25014,-Sk.
    Z tych rôznych clankov som pochopila, ze ja mu mozem uplatnit odpocet iba 714,-Sk ,t.j. alikvotne / 25O14 : 35 /.
    Stretli ste sa s takymto pripadom? Dakujem za radu.
    Koľko platíš poistenie (alebo si platila v roku 2005) ? Ak to bolo 714 Sk, môžeš si uplatniť iba 714 Sk, ak si platila 25014 Sk, môžeš si uplatniť max.12000 Sk, ak spĺňaš všetky podmienky.
    AnitaMartinska
    Nejadna sa o moje poistne. Dostala som to od zamestnanca,ktory si chce uplatnit tu nezd.cast.
    Ale ja z toho potvrdenia nevidim kolko on zaplatil v roku 2005. Mne z toho potvrdenia vychadza,ze on jednorazovo zaplatil 25014,-Sk v roku 2001 a je to dohodnute na dobu 35 rokov.
    Pre lepsie pochopenie uvediem text potvrdenia:
    Potvrdzujeme tymto, ze v prospech pana XY boli nasej organizacii preukazatelne zaplatene financne prostriedky na zivotne poistenie č....
    s jednorazovym poistnym dohodnutym na dobu 35 rokov v zdanovacom obdobi roku 2001 v sume 25O14,-Sk.

    Potvrdenie bolo vystavene v 1/06.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    AnitaMartinska
    Nejadna sa o moje poistne. Dostala som to od zamestnanca,ktory si chce uplatnit tu nezd.cast.
    Ale ja z toho potvrdenia nevidim kolko on zaplatil v roku 2005. Mne z toho potvrdenia vychadza,ze on jednorazovo zaplatil 25014,-Sk v roku 2001 a je to dohodnute na dobu 35 rokov.
    Pre lepsie pochopenie uvediem text potvrdenia:
    Potvrdzujeme tymto, ze v prospech pana XY boli nasej organizacii preukazatelne zaplatene financne prostriedky na zivotne poistenie č....
    s jednorazovym poistnym dohodnutym na dobu 35 rokov v zdanovacom obdobi roku 2001 v sume 25O14,-Sk.

    Potvrdenie bolo vystavene v 1/06.
    Podľa § 11 ods. 5 písm. a) sa poistné rovnomerne rozpočíta na roky (25014:35)=714 Sk. Toto si môže uplatniť v roku 2005.
    AnitaMartinska
    Zita4 dakujem
    potvrdila si moj nazor,to som rada, lebo vzdy je dobre,ked sme na vazkach a je tu takato poradna. Urcite to pomoze aj tym, ktorych takyto pripad este len caka.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ako riešite potvrdenia, kde životná poisťovňa potvrdzuje preukázateľne zaplatené finančné prostriedky na životné poistenie v zdaňovacom období r.2005 .....ale viete iba z oznámenia zamestnanca, že v sume sú žapočítané i sumy, ktoré životným poistením nie sú, napr. príplatok na pobyt v nemocnici. Je povinný zamestnanec predložiť zmluvu s poisťovňou?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Paula
    Ako riešite potvrdenia, kde životná poisťovňa potvrdzuje preukázateľne zaplatené finančné prostriedky na životné poistenie v zdaňovacom období r.2005 .....ale viete iba z oznámenia zamestnanca, že v sume sú žapočítané i sumy, ktoré životným poistením nie sú, napr. príplatok na pobyt v nemocnici. Je povinný zamestnanec predložiť zmluvu s poisťovňou?
    Poistné platené za pripoistenia k životnej poistke sa tiež považujú za platby poistného odpočítateľné zo základu dane. Ak zamestnanec má potvrdenie z poisťovne, nemusí predkladať zmluvu.

    Bližšie nájdeš tu:

    http://www.porada.sk/showthread.php?t=8728&page=2

    http://www.porada.sk/t15154-nezdanitena-eas--12000.html
    Naposledy upravil Chobot : 13.02.06 at 20:51

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Chobot
    Poistné platené za pripoistenia k životnej poistke sa tiež považujú za platby poistného odpočítateľné zo základu dane. Ak zamestnanec má potvrdenie z poisťovne, nemusí predkladať zmluvu.
    Vďaka , veru biedne som hľadala, než som sa opýtala .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.