Zavrieť

Porady

Môžu ísť rozvody plynu v podlahovom betóne?

Ahojte,
máme dilemu, pretože jeden plynár mi tvrdí že áno, druhý že nie.
Ide o to, že v pivnici budem mať podlahu cca 12cm a neviem či môžme dať spraviť rozvod plynu v tejto podlahe - bude sa zalievať betónom tak o mesiac, alebo je nuté viesť to popri stenách nad podlahou. Nerád by som to zasekával - určite nie do obvod. stien....
Prosím o Vaše názory...
Vopred ďakujem a prajem všetkým pohodový deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    môže len prechádzať na krátkom úseku cez stenu a to cez voľnú chráničku.

    qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

    qwert1
    ja mam takto vodovodne potrubie v kovovej trubke(kde prechadza betonom) a voda je uz v plastovom, asi je to dobre davat do chranicky koli roztaznosti

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Vodovodne nieje problem, otazne je ale plynove... Na RD to vraj nemoze byt zaliate v podlahe...

    jan45 je offline (nepripojený) jan45

    jan45
    pri kolaudácii budete potrebovať revíznu správu, obráťte sa na tohoto technika, či to preberie.

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Ok, tak potom je to jasne, potiahneme to povedla stien a pod stropmi.. (ale vlastne to bude lepsie az po omietkach) ... Plyn vlastne potrebujem iba ku kondenz. kotlu a do kuchyne (k sporaku) ale aj tak si tym padom "skraslim" 4 miestnosti...
    Skoda, chcel som ti rozvody niekam zasit, myslel som ze v podlahovom betone tomu bude najlepsie (neskoroduje, nema kam prepustat...) :-)

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Nedajú sa ti zašiť na poval ak ho máš alebo vonkom domu ak napríklad niektorú stenu nieje vidieť.

    Ešte vidím že píšeš o pivnici tak to potiahni pri strope pivnice a do prízemia sa prevrtaj kde budeš potrebovať.

    fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

    fefe30
    Ak je to možné si ho priveď, vonkajškom okolo domu. A potom cez stenu do kuchyne. Cez dom to asi nepojde.

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Dakujem vsetkym za prispevky. Kotolnu mam v sutetrene tak, ze cast trubky treba priviest vnutri, rovnako ako aj kuchynu (na 1NP ale z predu vysoko nad urovnou terenu) preto rozvody poriesime az po omietkach takym sposobom, ako mi spominal aj plynar (iba povedla stien, cez stenu iba kratko a v chranicke).
    Este raz vsetkym dakujem :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.