Zavrieť

Porady

Podanie súhrrného výkazu

Ahojte,

chcem sa opýtať či sa môžeme rozhodnúť že budeme podávať súhrnný výkaz štvrťročne aj ked dodávame len služby v rámci EU? Alebo pri dodaní služieb je vždy povinnosť podať mesačný súhrnný výkaz. A čo v tom prípade ak dodáme tovar aj služby a hodnota tovaru za štvrťrok nepresiahne sumu 100 tis. EU, tak za aké obdobie sa potom súhrnný výkaz podáva?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Zle si interpretuješ §80.2 zákona o DPH, povinnosť podávať mesačný SV máš totiž len vtedy ak hodnota tovarov presiahne 100 000,- EUR, hodnota dodávaných služieb na to nemá žiadny vplyv, takže ak dodávaš len služby tak Ťa ich hodnota nezaujíma a podávaš štvrťročný SV, ak dodávaš tovar a služby tak sleduješ len hodnotu tovaru.

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    Ak podávam mesačný súhrnný výkaz a dodávam len služby, tak je to porušenie zákona? môže to byť problém?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    topper1 Pozri príspevok
    Ak podávam mesačný súhrnný výkaz a dodávam len služby, tak je to porušenie zákona? môže to byť problém?
    neviem o možnosti podávať variantne na základe vlastného rozhodnutia SV. Ak zákon stanovuje štvrťročné lehoty, budú ti pdľa mňa kontrolovať ten kvartálny. Nuž a ten nebude úplný, lebo bude obsahovať údaje len za mesiac. Ale mrkni sa do ustanovenia, či SV podanie je v princípe mesačné a pre podanie Q-SV sa uvádza slovíčko "môže".

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    Pozrel som si §80 zákona o DPH a vykladam si to tak, že som povinný podať súhrnný výkaz za každy kalendárny mesiac a "môžem" podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok ak hodnota tovarov nepresiahne v štvrťroku 100 000 EUR. Takže ak podávam SV mesačne a dodávam iba služby, tak by to nemal byť problem

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    topper1 Pozri príspevok
    Pozrel som si §80 zákona o DPH a vykladam si to tak, že som povinný podať súhrnný výkaz za každy kalendárny mesiac a "môžem" podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok ak hodnota tovarov nepresiahne v štvrťroku 100 000 EUR. Takže ak podávam SV mesačne a dodávam iba služby, tak by to nemal byť problem
    súhlasím - platí odsek 1/d § 80 222/2004 = mesačne

    **Gabika** je offline (nepripojený) **Gabika**

    **Gabika**
    Chcem sa spýtať, ak mám len služby a výška za štvrťrok presahuje 100.000 EUR musím podávať už mesačný výkaz alebo stačí štvrťročný. Tovar nemáme. Ďakujem.

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    **Gabika** Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, ak mám len služby a výška za štvrťrok presahuje 100.000 EUR musím podávať už mesačný výkaz alebo stačí štvrťročný. Tovar nemáme. Ďakujem.
    môžeš podavať štvrťročny

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    **Gabika** Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, ak mám len služby a výška za štvrťrok presahuje 100.000 EUR musím podávať už mesačný výkaz alebo stačí štvrťročný. Tovar nemáme. Ďakujem.
    Výška tovaru je limitovaná, nie služieb, takže podávaš kvartálny.

    Podanie súhrrného výkazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.